Konstantin Beskov: biografija, družina, otroci, nogometna kariera, delo kot trener, datum in vzrok smrti

23. 3. 2019

Konstantin Beskov - slavni sovjetski nogometaš in trener. Bil je znan po tem, da je igral za Dinamo v Moskvi na mestu napadalca, treniral je večino slavnih kapitalskih klubov, pa tudi državno ekipo Sovjetske zveze. Svojo kariero je končal v ruskem prvenstvu sredi 90. let. Njegov zadnji del je bil metropolitanski "Dinamo".

Družina

Konstantin Beskov se je rodil v Moskvi. Rojen je bil leta 1920. Njegov oče Ivan Grigorjevič je delal na različnih moskovskih tovarnah kot preprosti delavci, večino svojega časa je posvetil podjetju Elektroprovod. Mama junaka našega članka je bila Ana Mikhailovna.

Konstantin Beskov se je takoj po drugi svetovni vojni leta 1946 poročil z Valerijo Nikolayevno, ki je bila osem let mlajša od njega. Poroka je bila odigrana po vrnitvi junaka našega članka iz znane angleške ture. Njegova žena je bila igralka, diplomirala je iz GITIS-a.

Že leta 1947 je imel Konstantin Beskov otroke. Imeli so hčerko Lyubov, ki je postala prevajalka iz angleščine in učiteljica. Leta 1967 se je poročila z napadalcem moskovskega "Dinamo" Viktorjem Votolovskim. Toda poroka je bila neuspešna, ločili sta se po letu in pol, par ni imel otrok.

Leta 1972 je CSKA moskovski napadalec Vladimir Fedotov, s katerim je ostal do svoje smrti marca 2009, postal njen drugi zakonec. Kot je v intervjuju povedala Lyubov Beskova, je vzrok smrti njegovega moža bila globoka depresija, v katero je padel, potem ko je zapustil prestolnico Spartak in FK "Moskva".

Otroštvo in mladost

Konstantin Beskov se je začel zanimati za nogomet v starosti 6 let, ko je prvič prišel na stadion s svojim stricem. Sprva je s svojimi vrstniki vozil žogico na dvorišče, sredi leta 1928 mu je njegova mati predstavila pravi nogometni projektil.

Leta 1934 so ga poslali najstniški ekipi v tovarno Khrunichev. Od leta 1935 je začel igrati za nogometno ekipo Tagansky otroškega parka, bil je celo njegov kapitan. Leta 1936 je ta ekipa osvojila moskovsko prvenstvo med klubi otroških parkov.

Zanimivo je, da je vzporedno ob istem času z navdušenjem igral hokej z žogo.

Poklicna poklicna pot

Leta 1937 se v ekipi »Hammer and Sickle« pojavi nogometaš Konstantin Beskov. Njegov prvi odrasli klub je Moskva Metallurg, za katerega je nastopal od 1938 do 1940. o položaju napadalca.

Takrat ekipa igra v Višji ligi državnega prvenstva. Leta 1938 je Beskov zmagal z bronastimi medaljami. Res je, potem pride šesto mesto, leta 1940 pa "Metallurg" ne odleti samo zaradi tega, ker je "Locomotive" iz Tbilisija odstranjen s turnirja. Skupno je za to ekipo preživel 44 tekem, v katerih je dosegel trinajst zadetkov.

Leta 1940 je Konstantin Beskov, katerega fotografije so v tem članku, poklical služiti v obmejnih enotah. Odide v Moldavijo.

V Moskvi "Dinamo"

Trener Konstantin Beskov

Leta 1941 je bil vpisan v prestolnico "Dinamo". Uspelo mu je celo odigrati eno tekmo na položaju levičarskega napadalca proti CDKA. Po začetku Velike domovinske vojne.

Med vojno je bil v Moskvi. Del, v katerem je služil, je opravljal patruljo v mestu. Kmalu je bil vključen v ločeno motorizirano puško za posebne namene.

Kariera v prestolnici "Dinamo" se je nadaljevala leta 1944. V sestavi te ekipe je osvojil prvo povojno prvenstvo, leta 1949 pa je postal prvak ZSSR.

UK Tour

Biografija Konstantina Beskova

V biografiji Konstantina Beskova je bila velika vloga odigrana v britanski turneji, ki jo je Dinamo začel novembra 1945. To potovanje je močno vplivalo na razvoj celotnega sovjetskega nogometa, njegov uspešen izid pa je bil še en dokaz konkurenčnosti igralcev ZSSR na najvišji ravni, kar je vplivalo na vstop Sovjetske nogometne zveze v FIFA.

Prva tekma je potekala proti Londonu Chelsea 13. novembra 1945. Beskov je izšel v glavnem delu. Sprva so imeli Britanci jasno prednost, ki so zmagali s porazom 2: 0. Vendar pa je sredi druge polovice pet minut dinamo izenačil. Na 77 minutah se »Chelsea« spet pomakne naprej, a na koncu Bobrov še vedno zniža prvo tekmo na 3: 3.

Naslednji tekmec "Dynamo" je bil valižanski klub "Cardiff City". Rezultat je v šestem trenutku odprl Bobrov, na deseti pa Beskov. Sovjetski nogometaši so bili močnejši od nasprotnika. Ob koncu tekme je Beskov dosegel štiri cilje, Bobrov in Arkhangelsky pa sta dosegla hat-trick. Skupno 10: 1 v korist »Dynamo«.

21. novembra se je sovjetski klub srečal z londonskim "Arsenalom". Začetek je bil dober za Dinamo, Bobrov je v prvi minuti odprl točkovanje. Res je, da so potem Britanci prevzeli pobudo in do konca prve polovice so bili 3: 1. Cilj Beskove v garderobi je zmanjšal vrzel na računu na minimum. Druga polovica sestanka se je začela s hitrim zadetkom od Solovjova, Bobrov pa je 63. minute pripeljal Dinamo tretjo zmago na turneji - 4: 3.

Končni je bil sestanek proti škotskemu klubu "Rangers". V prvem polčasu je Kartsev dosegel dvojno, vendar je nasprotnik igral en gol pred premorom, v drugem polčasu pa je Young znižal na 2: 2.

Olimpijske igre

Leta 1955 je Beskov z nezdravljeno poškodbo vključen v sovjetsko ekipo na olimpijskih igrah v Helsinkih.

Zaradi naključja je bil kljub temu izpuščen na terenu v 1/8 finala proti Jugoslaviji. Do takrat so sovjetski nogometaši že pobili Bolgara (2: 1), Jugoslovani pa Indijance (10: 1).

Na začetku igre so imeli Jugoslovani veliko prednost. Reprezentanca ZSSR po prvem polčasu, izgubila je 0: 3. V prvi minuti druge polovice srečanja Jugoslovani ponovno dosežejo točko, Bobrov zmaga eno žogo, v 59. minuti rezultat pa 1: 5.

V brezupnem položaju so sovjetski nogometaši rešili to igro. Učinkovito dostavi vogal Beskov, potem ko sta dosegla tri cilje, vključno z odločilno žogo v 89 minutah Alexander Petrov. Rezultati 5: 5 in ponovitev.

Za drugo tekmo Beskov spet gre v prvo ekipo. Zdaj sovjetski igralci hitro odprejo točkovanje, zaradi česar so bobri v šesti minuti. Jugoslovani so pred premorom prevzeli vodstvo, na 54. minuti pa je Čajkovski zadel rezultat 1: 3. Po tem polomu je bila reprezentanca razbita, igralci so izgubili svoje naslove, Beskov je izgubil častnega mojstra športa, ki mu je bil vrnjen leta 1953.

Leta 1954 je zaključil poklicno pot. Najprej je Konstantin Ivanovič Beskov upal študirati znanost. Na Inštitutu za telesno vzgojo je celo začel pisati disertacijo, vendar se je zaradi nizke štipendije vrnil v nogomet.

Na trenerskem mostu

Sprva je bil Beskov vključen v reprezentanco ZSSR. Leta 1956 je začel trenirati Torpedo. Z njim je bilo iz ekipe izločenih veliko starostnih igralcev, kar je povzročilo nezadovoljstvo med navijači in pokrovitelji kluba.

Leta 1957 je začel delati v mladinski nogometni šoli. Leta 1960 je bil v CSKA. Z njim se je ekipa dvakrat ustavila od medalj, in sicer na četrtem mestu. Kot v prestolnici Torpedo, je trener Konstantin Beskov prevzel ostro pomlajevanje kompozicije, kar je povzročilo tudi nezadovoljstvo vplivnih voditeljev.

Delo v reprezentanci

Evropsko prvenstvo 1964

Leta 1963 je postal višji trener nacionalne ekipe. Konstantin Ivanovič Beskov uspešno vodi kvalifikacijski turnir za Evropsko prvenstvo. Sovjetski nogometaši iz žreba izločijo Italijo (2: 0, 1: 1) in Švedsko (3: 1, 1: 1).

Euro poteka v Španiji takoj iz faze polfinala. Ekipa ZSSR je premagala Dansko s 3: 0. V zadnji tekmi z gostitelji v otvoritveni igri, ekipe izmenjujejo cilje. Rezultat 1: 1 je trajal skoraj do konca, dokler ni Marcelino na 84. minuti Španiji prinesel zmago. Kljub evro srebrnim medaljam je Beskova odpuščena. Glede na govorice, generalni sekretar Nikita Hruščov je vztrajal na tem zaradi poraza v finalu.

Na prvenstvu ZSSR

Po škandalozni odpovedi Beskov je trener "Dawn" iz Voroshilovgrada v prvi ligi. Junak našega članka, ki je osvojil 21 mest, je končal sezono na tretji liniji turnirske mize in postavil temelje za vstop v Višjo ligo za naslednje leto.

Leta 1966 je dolgoletna vodja moskovske "lokomotive", nato pa pride v "Dinamo". Dvakrat osvoji srebro sovjetskega prvenstva, osvoji tri zmage v pokalu države. V nogometu je bil Konstantin Beskov nesporni organ. Postal je prvi trener, ki je dosegel uspeh na evropskem tekmovanju.

Sezona 1971-1972 v pokalu zmagovalcev pokala "Dinamo" se začne z zmago v Grčiji nad "Olympiakosom" (2: 0). Potem izgubijo v Moskvi z rezultatom 1: 2, vendar gredo v naslednji krog. Tukaj se prepričljivo ukvarjajo z belgijskim klubom "Germinal Beershot" - dve zmagi z enako oceno (3: 1).

V 1/4 finala ob obisku je jugoslovanska rdeča zvezda (2: 1) premagana, vračanje se konča z neodločenim izidom (1: 1). V polfinalu se obe tekmi proti berlinskemu "Dinamu" zaključita z enako oceno - 1: 1. Wards Beskova doseže finale, zahvaljujoč zmagi v kazenskem strelu.

Finale potekajo v Barceloni na stadionu Camp Nou. Po prvem polčasu zmagajo Škotski Rangersi z rezultatom 2: 0. Na začetku drugega polčasa je Johnston dosegel tretji gol, šele potem, ko so Moskovljani uspeli začeti uresničevati svoje trenutke. Po 60 minutah je dosegel Estrek in na 87 - vztrajnik. Rezultat - poraz z rezultatom 2: 3. Dinamo postane prvi sovjetski klub, ki je odšel v finale Eurocupa.

Era v Moskvi "Spartak"

V taboru »rdeče-belih« je Beskov bil v enem od najbolj kritičnih trenutkov v svoji zgodovini, ko je ekipa odletela v Prvo ligo.

Leta 1977 je ekipa osvojila prvenstvo Prve lige. V 38 tekmah je Spartak dosegel 22 zmag in dosegel 83 golov. Ekipa se vrne v elitno divizijo sovjetskega nogometa. Temelji ekipe so potem neznani Rinat Dasaev, Georgy Yartsev, Sergey Shavlo, Yuri Gavrilov, povabljeni Beskov.

Leta 1978 je "Spartak" zavzel peto mesto in nato zmagal na prvenstvu ZSSR. Po tem, 9 let, je ekipa dosledno zmagala. Leta 1979 in 1987 je ponovno zmagal, petkrat postal drugi in dvakrat tretji. Beskov je veliko mladih igralcev postavil na podlago, pogosto celo 20 let. Voditelji kluba rastejo iz njih - Oleg Romantsev, Evgeny Kuznetsov, Fyodor Cherenkov, Boris Pozdnyakov, Gennady Morozov.

Drugi prihaja v reprezentanco

Konstantin Ivanovič Beskov

Leta 1979 je Beskov vzporedno z delom v »Spartaku« postal glavni trener reprezentance. Leta 1980 je na olimpijskih igrah ekipa osvojila bronaste medalje.

Po tem je uspešno potekal kvalifikacijski turnir za svetovno prvenstvo v Španiji. Na svetovnem prvenstvu Beskov zapusti glavnega trenerja z dvema višjima mentorjema - Nodar Akhalkatsi in Valery Lobanovsky. Heroj tega članka je kasneje trdil, da jih je povabil s ciljem zagotoviti, da so njihovi igralci pravočasno prispeli, ne da bi pričakovali, da bodo šli tudi v Španijo. Zato so se v ekipi začeli spori, ekipa se ni razšla v skupine.

Hkrati je bilo mogoče zapustiti skupino. Po izgubi napete tekme proti Brazilcem (1: 2) so sovjetski igralci premagali Novo Zelandijo (3: 0) in se povezali s Škotskimi (2: 2). V skladu s pravili tega turnirja je ekipa prišla v drugo skupinsko fazo, kjer so premagali Belgijce (1: 0), izenačeni s Poljaki in izpadli zaradi najhujše razlike med doseženimi goli in goli. Ta rezultat je bil ocenjen kot neuspešen, Beskova je bila odpuščena.

Konstantin Ivanovič se je soočil tudi z neuspehi na domačem prvenstvu. Po četrtem mestu leta 1988 je bil odpuščen.

V zadnjih letih

Usoda Konstantina Beskova

V začetku devetdesetih je bil ugledni trener podpredsednik Sovjetske nogometne zveze. Leta 1991 je vodil ekipo "Asmaral", s katero je zmagal na zonalnem turnirju v drugi ligi, jo pripeljal v najvišjo lestvico, v kateri je ekipa uspela končati sedmo.

Od leta 1993 do 1995 spet je treniral Dinamo, s katerim je uspel osvojiti srebrne medalje ruskega prvenstva in osvojiti pokal. Na tej pomembni opombi se je njegova kariera končala. Mnogi se spomnijo njegovega prvotnega stila gledanja igre ne od roba, ampak od stojnic.

6. maja 2006 je umrl po dolgi bolezni. Na grobišču Vagankovo ​​se nahaja grob Konstantina Ivanoviča Beskova. V spomin na oboževalce je ostal eden najuspešnejših in najbolj izvirnih sovjetskih trenerjev.

Po njegovi smrti je bil organiziran turnir v spomin na Konstantina Beskova, ki poteka vsako leto do danes.