Yana Khokhlova: biografija drsalcev, športni dosežki, osebno življenje

18. 2. 2019

Yana Khokhlova - drsalec, ki govori za Rusko federacijo. V svoji športni karieri so bili številni vzponi in padci. Sodelovala je na največjih svetovnih tekmovanjih. Številne oboževalce še vedno spominja z navdušenjem.

Otroštvo

Yana Khokhlova se je rodila 7. novembra 1985 v Moskvi. Odrasla sem v športni družini. Njena mama je delala kot pevec za ledeni balet, njen oče pa je bil hokejist. Starši so iz prve roke vedeli, da če želite doseči odlične rezultate v športu, potem morate začeti z usposabljanjem že v zgodnjem otroštvu. Zato je Yana, ko je bila stara pet let, želela opustiti drsanje. Yana Khokhlova

Športne sekcije

Toda šola je bila elita in trenerji otroka niso videli. Zato, Jan na umetnostno drsanje ni bilo uporabljeno. Nato so starši dali hčerko ritmični gimnastiki. Po določenem času so na te tečaje dodali še druge lekcije - ledeni balet na drsališču AZLK (zdaj imenovan Moskvich). Yana je nastopila v Otroškem gledališču Aleko. V njej je drsala, dokler ni bila stara trinajst let.

In potem se je Yana soočila s težko izbiro: gimnastiko ali gledališče. Toda življenje ji je dalo tretjo izbiro. Na istem drsališču, kjer je Yana trenirala, so bili plesalci. Eden je izgubil partnerja. In Yana so prosili, da se poveže z Andrejem Maksimishinom. Strinjala se je in ji je bilo všeč drsanje. Yana se je odločila ustaviti drsanje. Yana Khokhlova drsalec

Zlati duet

Sprva se je Yana Khokhlova, figurna drsalka, trenirala skupaj z A. Maksimishinom. Toda kmalu se je duet razpadel. Leta 2001 je Yana začela voziti z novim partnerjem, Sergejem Novitskim. Njihov prvi trener je bila Larisa Filina, nato pa je nekaj slikarjev začelo trenirati Aleksandra Svinina. Nato so se v športni karieri Yane začeli prvi resni uspehi.

V sezoni 2002/03 Khokhlova in Novitsky nastopili na Univerzijadi, kjer so postali zlatniki. Po 2 letih so se drsalci ponavljali s svojim uspehom in so lahko osvojili tretje mesto v ruskem prvenstvu med odraslim športnikom. O skejterjih so govorili kot o »zlatem duetu«. Postali so eden najbolj obetavnih parov.

Veliki šport

Sezona 2005/06 je prinesla Yani in Sergeju bronasto medaljo v ruskem prvenstvu. In ta uspeh je odprl vrata olimpijskih iger v Torinu. Toda na teh tekmovanjih so igralci drsali le dvanajsto mesto. V naslednji sezoni, na svetovnih prvenstvih, sta bila Jan Khokhlova in Sergey le na osmem mestu. Toda na evropskih tekmovanjih so bili skoraj na stopničkah. zasebno življenje Yana Khokhlova

V tej sezoni so mednarodni drsalci Grand Prix osvojili bron in srebro. Isto medaljo so prejeli v ruskem prvenstvu. Leto kasneje je par Khokhlova - Novitsky končno zaslužil prestižno zlato v ruskem državnem prvenstvu. Res je, da so strokovnjaki navedli odsotnost nekdanjih medalje - tekmecev Domnino in Shabalin. Kasneje pa sta Yana Khokhlova in Sergey Novitsky dokazala, da sta zlata po pravici vzela.

Evropsko prvenstvo in svetovno prvenstvo Rusije sta prinesla bronasto drsalce. Plus visoke ocene na Grand Prixu. Toda v finalu svetovnih tekmovanj sta bila Yana in Sergey le na 5. mestu. Sezona 2008/09 je postala skoraj »zlata« za drsalce. V treh večjih tekmovanjih so osvojili prva mesta. Kostume za drsalce je razvil ruski modni oblikovalec Vyacheslav Zaitsev.

Na Grand Prixu so lahko Khokhlova in Novitsky premagali prve ruske igralce - Domnino in Shabalin. Yana in Sergey sta dosegla konec. Toda po ogrevanju so morali opustiti nastop zaradi zastrupitve s hrano Novitsky. In ruski drsalci niso prišli na finale svetovnega Grand Prixa. Da, in na drugih tekmovanjih par ni deloval preveč samozavestno. Na svetovnem prvenstvu leta 2009 so drsalci na šestem mestu. Yana Khokhlova in Sergey Novitsky

V sezoni 2009/10 sta Khokhlova in Novitsky dosegla finale tekmovanja Grand Prix kot rezervni par. Malo kasneje so imeli priložnost govoriti, vendar so zaradi zdravstvenih težav zavrnili turnir. Sergej je začel poglabljati staro poškodbo kolena. Toda duet je bil vključen v kompozicijo za Evropsko prvenstvo 2010, kjer je osvojil bron. Mnogi so domnevali, da je bilo osebno življenje Yane Khokhlova povezano z Sergejem. Vendar so bili vedno le prijatelji, partnerji na ledu.

Sprememba partnerja

Na olimpijskih igrah, ki so potekale v Vancouvru, so bili drsalci na 9. mestu. In potem so se začeli pripravljati na naslednje prvenstvo. Toda v Torinu je drsal neuspešno. Yana se je spotaknila in za to so sodniki močno zmanjšali končne točke. Skaterji so zavzeli le 9. mesto in nepričakovano zavrnili nadaljnje sodelovanje. Razlog za to je bila stara škoda Novitskyja.

Leta 2010 sta Yana Khokhlova in Sergey postala častna mojstrica športa. Toda istega leta se je Novitsky odločil zapustiti šport zaradi poškodbe kolena, ki ga je vse bolj motilo. In Yana je ostala brez partnerja. Nekoč je drsalec skakal z litovsko drsalko Devidas Stagniunas.

Zaključek športne kariere

Nato se je Khokhlova srečal s Fedorjem Andreevom. Njihov duet je treniral materino drsalko. Nastopali so na številnih tekmovanjih, na prvenstvu Rusije pa na 4. mestu. Toda njihove zmage so imele spremenljiv uspeh. Leta 2011 je Fedor resno poškodoval koleno, Yana pa je bila spet brez partnerja. Kmalu se je Khokhlova odločila končati svojo športno kariero. In zdaj trenira druge drsalce. Mož Yane Khokhlova

"Ledena doba"

Yana Khokhlova je udeleženka televizijske oddaje Ice Age. Nastopala je z Dmitryjem Khrustalevom in Alexey Goman. In priznal je, da je bil med njimi vedno topel odnos in celo lahka flirt. Toda nikoli niso presegli dovoljenega. Zdaj vzdržujte prijateljske odnose, občasno komunicirajte.

Osebno življenje Yane Khokhlova

Veliko oboževalcev zanima, kako se oblikuje osebno življenje Yane Khokhlova. Ampak od otroštva ni bila v romantičnem razmerju. Od petih let je stala na drsalkah, športnik se je popolnoma prepustil športu. Ko se je odločila, da bo svojo kariero končala v umetnostnem drsanju, je imela več prostega časa. Zato bo morda prihodnji mož Yane Khokhlova kmalu pojavil ne le v življenju nekdanjega prvaka, ampak tudi na straneh medijev. Trenutno je športnik svoboden in se ne mudi, da uredi svoje osebno življenje.