Drsalec Fedor Klimov: biografija, kariera in osebno življenje

8. 5. 2019

Fedor Klimov je ponos Rusije. Ta drsalec je dobitnik številnih mednarodnih prvenstev in olimpijskega prvaka. Večino svoje kariere spremlja Ksenia Stolbova, ki nastopa z njim v paru.

Biografija drsalca

Prihodnji prvak se je rodil v Leningradu septembra 1990. Popolnoma predvidljivo je bilo, da bi se človek ukvarjal z umetniškim drsanjem, saj je bila njegova mati trenerka v šoli drsanja. Seveda, ko je bil star štiri leta, je Fjodor Klimov šel na led, nihče ni niti pomislil, da bo ta strast postala njegovo življenje in mu podarila slavo.

Prihodnji šampion pri šestnajstih letih je že imel velik uspeh. Potem je bil en sam drsalec in je govoril na vseh ruskih prvenstvih otrok in mladine umetnostno drsanje. Tekmovanja so mu prinesla ruske pokale, poleg tega pa je bil v sezoni 2007/2008 povabljen v reprezentanco drsalcev.

Fjodor Klimov, čigar fotografija je na voljo v tem članku, nenehno trenirana, je zapustila mesto za tekmovanja, vendar mu to ni preprečilo študija. Klimov je bil marljiv študent in rad se je učil novih stvari. Prav ta kakovost značaja je Fedoru omogočila, da je končal šolo s srebrno medaljo.

Fedor Klimov

Kariera začetnega športnika

Od leta 2007 je Fedor Klimov začel voziti v paru. Sprva je bila njegova partnerka Maria Chaschina, toda duet s tem drsalcem ni prinesel odličnih rezultatov. Kmalu je Alexander Malakhov prevzel njeno mesto in ta par je postal uspešen. Skupaj so lahko dvakrat postali zmagovalci na tekmovanjih za pokal Rusije.

Februarja 2009 je za Fedorja zaznamoval prihod novega partnerja, zelo Xenia Stolbova, s katero je dosegel pravi uspeh. Duet je postal eden najmočnejših v svetovnem drsanju. Prva skupna sezona je takoj obrodila sadove. Par je postal prvak v mladinskem prvenstvu Rusije in je osvojil bron na svetovnih mladinskih tekmovanjih.

Fedor in Xenia sta bila odločena, da osvojijo svet in še bolj, da so si v svoji želji dosegli velik uspeh, da bi pokazali odlične rezultate. Leta 2010 je duo ponovno osvojil državno prvenstvo in zmagal na dveh stopnjah Grand Prixa. Ponovno so osvojili svetovno mladinsko prvenstvo, vendar so bili že srebrni medalje. osebno življenje Fedorja Klimova

V letu 2011 je par dosegel novo raven, vzel nove naslove. Zaradi zavrnitve sodelovanja enega od parov na evropskem prvenstvu so organizatorji povabili Fyodorja in Ksyusho. Skejterji pa niso zavrnili reprezentacije svoje države in prvič so nastopili na odrasli ravni. Prve izkušnje so postale produktivne, par pa je prinesel bronaste medalje. Poleg tega so lahko osvojili drugo mesto v ruskem prvenstvu.

V pred-olimpijski sezoni sta par zamenjala trenerja. Usposabljali so se v izboljšanem načinu, skoraj niso počivali. Na duet so bili vtisnjeni veliki upi in sami so spoznali potrebo po zmagi.

Domača olimpijada

Olimpijske igre so potekale v Sočiju, Fjodor Klimov in njegov čudovit partner pa so lahko izpolnili pričakovanja navijačev. Odlično so drsali po brezplačnem programu in pokazali najboljše rezultate med vsemi udeleženci. Par je prinesel dodatnih deset točk ruski reprezentanci, kar je državi omogočilo, da postane zmagovalec v ekipnih tekmovanjih. Osebna zmaga dueta je bila pridobitev srebrnih medalj.

Po olimpijskih igrah sta se par nadaljevala in je do danes najmočnejša v Rusiji.