Riccardo Daniel: Zgodba o uspehu

14. 4. 2019

Za poznavalce Formule 1 iz Avstralije, bo dirkač številka 1 in državni junak s krajšim delovnim časom verjetno še dolgo ostal Mark Uebber. In čeprav Marku ni uspelo osvojiti vsaj enega prvaka, je z zavidljivo stabilnostjo zadovoljen oboževalcem s hitom na stopničkah in včasih zmagal na Grand Prixu. riccardo daniel

Še en avstralski pilot F1 - Riccardo Daniel - se do sedaj ne more pohvaliti s tako številnimi nagradami, kot je njegov slavni rojak, vendar je njegova dirkalna karijera v polnem teku, kar pomeni, da je vse odvisno samo od razpoloženja jahača. Ironično je bil Daniel, ki je zamenjal Marka Uebberja v ekipi Red Bull, ko se je slednji odločil za profesionalni šport.

Predstave na amaterski ravni

Prvi dirkalni avto, za katerim je sedel Riccardo Daniel, je bil navaden avto. Deček je že pri devetih letih vozil v krogu s svojimi vrstniki, hkrati pa je razumel, da je hitrostna pot njegova poklicna pot.

Pri šestnajstih letih je Daniel sodeloval na lokalnem prvenstvu Formule Ford, vendar v nobeni od treh dirk ni zaslužil. Kljub temu je Avstralka osvojila pravico do tekmovanja na prvenstvu BMW Formula 1 v Aziji, kjer je zmagal na svojih prvih motorističnih zmagah. Po rezultatih prvenstva je Daniel Riccardo zaslužil 231 točk in se uvrstil na tretje mesto med vsemi piloti. Še dve sezoni je avstralec preživel v Formuli Renault, kjer je branil barve ekipe RP Motorsport. Mimogrede, v tej seriji tekmovanj ob Riccardo je pilotiral še en prihodnji F1 udeleženec - Finn Valtteri Bottas. daniel riccardo vzpon

Formula 3

Leta 2008 je Riccardo Daniel sprejel povabilo ekipe Carlin Motorsport in se preselil v britanski Formula 3. Avstralka je uspešno nastopila na nürnberškem krogu in osvojila šesto mesto. Potem je sledila serija končnih stopnic, zaradi katerih je pilot Carlin zmagal na prvenstvu z 89 točkami prednosti pred najbližjim tekmecem. Od nastopa na prvenstvu drugega avstralca Davida Brabhama je Daniel Riccardo postal prvi predstavnik Zelene celine, ki je odstopil z naslovom.

Formula 1

V glavnem dirkalnem prvenstvu je Daniel povabil Christian Hornerja - šefa ekipe Red Bull Racing. Sprva je Riccardo skupaj z drugim debitantom služil kot testni pilot, vendar je po uspešnem nastopu avstralskega kolesarja v podružnici Toro Rosso dobil stalno mesto kot pilot RBR, ki je zamenjal svojega rojaka Marka Uebberja v ekipi. Omeniti je treba, da je bil po tem castlingu eden največjih kolesarjev v F1 samo Daniel Riccardo. Avstralska višina - 180 cm. daniel riccardo

Prva zvezda v ekipi v tistem času je bila seveda nemški pilot. Sebastian Vettel, vendar bi se lahko avstralski prvenec imenoval uspešen. Takoj je postal drugi na domačem Grand Prixu, in to kljub tehnično nepopolnemu avtomobilu modela 2014. Na splošno je Riccardo prepričljivo preživel svojo debi sezono v RBR, osvojil tri zmage in sedemkrat na stopničkah. Kot rezultat - tretje mesto v prvenstvu in veliko pozitivnih povratnih informacij od uglednih avtoizdaniy.

Na prvenstvu leta 2015 je avstralski dirkač nastopil z novim somišljenikom (ruskim Daniilom Kvyatom), v kompoziciji težkih časov pa je Red Bull zavzel osmo mesto. Leto kasneje, na prvenstvu 2016, je Avstralka uspela ponoviti svoj najboljši dosežek in osvojiti tretje mesto v sezoni. Omeniti velja, da je v tem prvenstvu Riccardo samo enkrat dvignil pokal zmagovalca Grand Prixa nad glavo.