Marco Asencio: kariera mladega španskega veznika v »Realu« in španski reprezentanci

23. 3. 2019

Marco Asencio je španski profesionalni nogometaš, ki igra s Real Madridom in špansko reprezentanco kot napadalnega veznika. Kot del Madridskega kluba je lastnik vseh trofej v Španiji, kot tudi dvakratni zmagovalec Lige prvakov in Super pokal UEFA.

Je član svetovnega pokala 2018, ki je potekal v Rusiji, kjer je njegova ekipa letela v 1/8 finala. 11. september 2018 je igral v prijateljski tekmi proti Hrvaški - vice prvaki preteklega svetovnega prvenstva, v katerem je dosegel gol (skupni rezultat 6: 0).

Življenjepis nogometašev

Marco Asencio se je rodil 21. januarja 1996 v mestu Palma v Španiji. Nogometaš je diplomiral na nogometni akademiji v Majorci.

Leta 2013 se je pridružil glavni ekipi, vendar je prvič igral za kmetijski klub - "Mallorca B". 27. oktobra 2013 je debitiral za glavno ekipo v tekmi z Recreativo. Za backup ekipa igral 14 iger in dosegel 3 cilje. Prvi gol za bazo je bil dosežen 16. marca 2014 v tekmi proti Tenerifom. Oktobra 2014 je Marco Asensio postal igralec meseca v Segundi. Skupno je "Mallorca" dosegla 7 golov v 56 tekmah Segunda. Konec leta 2014 je podpisal pogodbo z Real Madridom, v skladu s katero se bo poleti 2015 pridružil kremi.

Selitev v Real Madrid: najem za Espanyol in raziskovanje La Lige

Poleti 2015 je Asencio postal Real igralec. Marco je bil takoj najeto v Espanyolu za eno sezono. Debitiral je v španski La Ligi v tekmi 4. kroga proti Real Sociedadu.

V 6. krogu sem dobil rumeno karto na 13. minuti tekme z Deportivo. V tekmi proti klubu so Real Betis označili s tremi asistencami na 4, 51 in 55 minutah. Prvotni gol je dosegel gol "Granade" in na 94. minuti prinesel žreb za "Espanyol".

Marco Asencio na Mallorci

V dvoboju proti Malagi je dosegel gol v šestih minutah. Prva tekma pokala s klubom, ki je potekala 15. decembra 2015 proti "Levante". Na 22 minutah tekme z »Eibarjem« je pomagal.

Na tekmi je 25. krog dosegel gol in prejel rumeni karton. V dvoboju proti "Raju Vallecanu" je 12 minut dal pomoč. V 31. in 32. krogu je podal 1 asistenco. V 34. krogu je dosegel zadetek proti Selti. V zadnjem dvoboju za klub je dosegel dvojni gol v Eibarju, dosegel je 32 in 66 minut, podal pa je tudi pomoč na 76 minutah. Kot rezultat je Espanyol zmagal z rezultatom 4: 2. Po rezultatih prvenstva je bil Marco Asensi vključen v prvih 10 asistentov La Lige.

Kariera za "Royal Club"

Uradni prvenec Asencija za Real Madrid je bil v tekmi Super Cup UEFA proti Sevilli. Tam je 20. mesto Marco Asensio dosegel lep gol iz razdalje v gol Sergio Rica in odprl točkovanje v tekmi. Postal je avtor zadnjega - četrtega - gola proti Juventusu Torinu v zadnji tekmi Lige prvakov 2016-2017. Poleg Lige prvakov je v prvi sezoni v Real Madridu zmagal na prvenstvu La Lige (špansko prvenstvo). Preživel 38 tekem v vseh turnirjih za sezono.

Zmagovalec Lige prvakov

Naslednjo sezono je začel vstopati na teren pogosteje kot del Kraljevega kluba, kjer je sodeloval v 51 igrah, vključno s 32 tekmi v Ligi.

Kariera v reprezentanci Španije

Na Euro 2015 je igral med ekipami, mlajšimi od 19 let, ki so potekale v Grčiji. Bil je glavni igralec svoje ekipe. V polfinalu turnirja, v dvoboju s francosko reprezentanco, je bilo zabeleženo dvojno, ki je v 88 in 95 minutah dosegla svoje zadetke, kar mu je omogočilo, da je prišel na seznam najboljših strelcev na turnirju. Igral je v finalu proti ruski reprezentanci in skupaj s svojo ekipo postal evropski prvak med ekipami, mlajšimi od 19 let. Bil je priznan kot najboljši igralec turnirja. Istega leta je igralec začel sodelovati v mladinski ekipi do 21 let, za kar je igral 18 uradnih tekem in dosegel 7 golov.

Asencio Španija vezni

Leta 2016 je Marco Asensio prvič nastopil na uradnih tekmah kot del španske reprezentance.

Kot del "Red Fury" je član svetovnega pokala 2018 v Rusiji.

Njegov prvi nastop za reprezentanco je dosegel hrvaško reprezentanco v dvoboju 11. septembra 2018. Tekma se je končala z uničujočo zmago Španije z rezultatom 6: 0.

Osebno življenje

Marco Asensio ni poročen. V letu 2016 se je romantično ukvarjal s fotografskim modelom Marina Muntaner. Srečali so se manj kot leto dni in sčasoma razpadli.

Marco Asencio s svojo punco

Leta 2018 so mediji razširili novico, da se je španski nogometaš začel srečevati s Sofijo Susan - zvezdo priljubljenega resničnostnega šova. Po kratkem času se je na osebni Instagram strani pojavila skupna fotografija z Marcom. Asencio ima tudi račun na Instagramu.

Marco Asencio na usposabljanju

Več kot deset milijonov ljudi se je prijavilo za nogometnega igralca. Tukaj naloži fotografije in video posnetke iz vadb in osebnega življenja.