Larisa Lazutina: po diskvalifikaciji je šla v politiko in zgradila park

30. 4. 2019

Športniki so najtežji zmagovalci in priznanja. Še težje pa je ohraniti že zaslužene zmage, če je bilo ime nekoč okuženo z uporabo dopinga. Ruski športniki so bili vedno skrbno preverjeni glede prisotnosti teh snovi v krvi. Veliko športnih karier je razbitih, vendar mnogi ne izgubijo srca in se znajdejo na popolnoma drugem področju. Torej se je Larisa Lazutina znašla v politiki. V čast številnim športnikom, ki se imenujejo znamenitosti in parki. Larisa ima po njej imenovano smučarsko progo.

Kako je začela svojo kariero Larisa Lazutina v športu

Larisa Lazutina smučarska pot

Larisa se je rodila 1. junija 1965 v Kareliji. Njena družina je običajen delovni človek. Deklica, ki je študirala v petem razredu, se je začela ukvarjati s smučanjem. Všeč je bila ne samo, da se je peljala iz hribov, temveč tudi prenašala proge.

Po šoli se je vpisala v Khabarovski inštitut za telesno vzgojo in prejela posebnost učitelja-trenerja. Na Karelijskem inštitutu je študirala na oddelku za telesno vzgojo.

Mojster športa

Larisa Lazutina

Na svetovnem mladinskem smučarskem prvenstvu leta 1985 je zmagala Larisa Lazutina. Leto kasneje je v ZSSR dobila naziv magistra športa mednarodnega razreda.

Leta 1989 se je Larisa preselila v Odintsovo, ko je postala članica smučarske dirke ZSSR.

Osem let, od leta 1990, je Larisa petkrat postala prvakinja na olimpijskih igrah, dvakrat zmagala na svetovnem prvenstvu, večkrat osvojila zlato na tekmovanjih ZSSR in Rusije.

Heroja Ruske federacije Larisa je bila nagrajena za številne zmage: pet medalj v Naganu - tri zlate, eno srebrno in eno bronasto. Na istem mestu je Larisa Lazutina za uspešen začetek dirke prejela Red prijateljstva.

Kontrola dopinga odvzeta zlata

Prav tako je osvojila zlato medaljo na olimpijskih igrah v Salt Lake Cityju. Potem ko je bil športni test krvi pripravljen na doping, ji ​​je bila odvzeta ta medalja. Preskus je pokazal, da je jemala zdravila, ki ji pomagajo vzdrževati telo.

Toda to ni bilo najslabše, saj lahko zaslužite več medalj. Najbolj žalostno je, da je bilo leta 2003 na sestanku Odbora Mednarodnega olimpijskega komiteja v Pragi odločeno, da se vse zmage Larise popolnoma razveljavijo, da bi se odvzeli vsi naslovi. Na splošno je od nje odnesla vse, kar si je Lazutina zaslužil od konca leta 2001.

Smučarska proga Larisa Lazutina

Leta 2002 je Odintsovo praznoval rojstni dan. To malo mestece blizu Moskve je stara 45 let. Najboljše darilo za njega je odprtje lastne proge za smučarje in smučarje.

Smučarska proga Larise Lazutine je bila tako imenovana zaradi dejstva, da je bila športnica sama pobudnica njene gradnje. Lazutina je živel tudi v tem mestu, bil je njen častni državljan.

Pot se nahaja v gozdu Podushkinsky, ki ni daleč od mesta. Čist zrak in ljudje so vedno radi hodili po tem mestu, kolesarili.

Kolesarska proga Larisa Lazutina se je raztezala skoraj šest kilometrov in se razširila štiri metre široko! Ta pot ni tako preprosta: v njeni dolžini so ostri zavoji, dolgi spusti in težki vzponi. Ni vsakdo lahko na ta način.

Tudi na tej poti je razlika v višini precej velika. Vožnja na drsalkah ali smučanju, je priložnost za pospeševanje do petdeset kilometrov na uro!

Ta steza je najbolj priljubljen kraj za smučarje in drsalce, kolesarje. Tudi na avtocesti Lazutina, veliko samo hodi, jogging. Tukaj so nenehno organizirana tekmovanja za športne navdušence - "Lubenica Cross", "Manzhosovskaya smučarska proga" in mnogi drugi. Na nekaterih tekmovanjih lahko sodeluje vsak, ki želi preizkusiti svojo moč.

Med tekmovanji ali treningi športniki na progi ne smejo hoditi, saj je nevarno, lahko športniki preprosto porušijo mimoidočega. Smučarska proga Larise Lazutine ni strokovno mesto, tukaj ni zaščitnih vogalov, da bi se »pešec« lahko preselil zanje.

Larisa Lazutina drsališče

Nesreča na smučišču Lazutina

Leta 2008, 6. septembra, sta po avtocesti hodila mož in njegova žena. Peljali so psa. Ko so opazili kolesarja, ki hiti v njihovo smer, je bilo že prepozno. Hitrost športnika je bila res jezna. Mož in pes sta se premaknila, vendar je bila ženska zmedena, kolesar ji je ustrelil.

Toliko je udarila z glavo po asfaltu, da je umrla, preden je prišel rešilec.

Ko ste na tej poti, pozorno preglejte znake prepovedi, ki se nahajajo na celotnem obodu poti. Na primer, obstaja enosmerni promet, ki ga je treba upoštevati.

Park poti

Park Larisa Lazutina

V letu 2015 je bila na progi velika rekonstrukcija. Tu je bila ustvarjena razsvetljava, posebej določena območja za deskarje in rekreacijo. Pot je preimenovana v športni park Larissa Lazutina.

Tukaj lahko vsakdo preživlja čas po lastni presoji, za pešce po takih spremembah je postalo veliko varnejše, da ostanejo na mestu med treningom športnikov.