Drsalec Anna Pogorilaya: poklicno in osebno življenje

18. 5. 2019

Anna Pogorilaya je znana ruska figura, ki je v olimpijskem ciklu 2014-2018 pokazala visoke športne rezultate. Kljub dejstvu, da se Pogoriloy ni uspel uvrstiti na olimpijske igre v Pkhenchkhane, so se športniki spominjali na impresivno drsanje in visoke rezultate.

Otroštvo in kariera v juniorih

Ruska figura Anna Pogorilaya

Anna Alekseevna Pogorilaya se je rodila 10. aprila 1998 v Moskvi. V štirih letih se je začel ukvarjati s drsanjem. Na domačih ruskih tekmovanjih je v letu 2009 opozorila na sebe in osvojila srebro na ruskem prvenstvu v svoji starostni kategoriji.

V svoji zadnji sezoni, preden se je preselila na odraslo stopnjo, se je Anna živo izrekla na mednarodnem prizorišču: uspela je osvojiti bron na finale juniorskega Grand Prixa in svetovnega mladinskega prvenstva, prav tako pa se uvrstila med prvih pet v ruskem prvenstvu.

Na svetovnem mladinskem prvenstvu je Pogorilaya izgubila le svoje prijatelje v reprezentanci - še bolj mlade in obetavne Elena Radionova in Julija Lipnitska. V intervjuju po najemu je Anna opazila veliko konkurenco med samskimi dekleti v Rusiji. Dekleta je priznala, da je uspeh na svetovnem prvenstvu.

Kljub uspehom, pred prvo sezono odraslih, ki je padla v olimpijskem letu, je bil drsalec v senci Julije Lipnitske, ki je morala tudi od mladoletnega začetka do odraslih.

Sezona 2013-2014

Sezona 2013-2014 je postala dvakrat odgovorna za rusko drsalko Anno Pogoriloy. Po prvih uspešnih nastopih športnikov na ženskih tekmovanjih so se navijači in novinarji začeli resno pogovarjati o možnosti vstopa na olimpijske igre v Sočiju.

Anna sama je pri komuniciranju z novinarji poudarila, da je njen cilj pokazati dobro drsanje na vsakem začetku, saj strokovnjaki postavljajo glavne upi na Sotnikovo, Tuktamyševo in Lipnitsko. Razmere so bile zapletene zaradi dejstva, da je Rusija imela le dve kvoti za sodelovanje na olimpijadi od treh možnih.

Ob koncu prve polovice sezone se je Anna uvrstila na finale Grand Prix in ohranila status kandidata za olimpijske igre.

Na prvenstvu Rusije, kjer je potekal boj za udeležbo na glavnem štartu štiriletnega obdobja, se športnik ni spopadel z živci in pokazal najboljšo predstavo. Vzela je le peto mesto in tretje mesto med odraslimi tekmeci.

Anna Burning Osebno življenje

Anna je končala sezono s četrtim mestom na svetovnem prvenstvu.

Sezona 2014–2015

Po olimpijski sezoni je Anna ponovno začela z dostojanstvom, saj je uspela doseči finale serije Grand Prix. Ampak, kot v prejšnjem letu, športnik ni uspelo priti na finale na stopničkah, predvsem izgubil od Rusinja Elizaveta Tuktamysheva in Elena Radionova, kot tudi ameriški Ashley Wagner.

Izgubljeno občinstvo se je spominjalo kot močnega, a nestabilnega športnika.

Govor na ruskem prvenstvu je bil eden najbolj samozavestnih za sezono, zaradi česar je postala udeleženka evropskega in svetovnega prvenstva 2015.

V Evropi je Anna osvojila bronasto medaljo, ne da bi izgubila nikomur, razen dvema ruskim športnikom, vendar ji je poškodba preprečila, da bi dobro nastopala na svetovnih prvenstvih, in posledično napake v programih.

Pogorilaya Anna Alekseevna

Po neuspehu je Anna navdušila oboževalce, da se ne bo odrekla in bo delala na stabilnosti in tehničnih težavah drsanja.

Sezona 2015-2016

Anna Pogorilaya je sezono 2015-2016 začela izjemno nesrečno. Po prvi zmagi na majhnem turnirju v Mordoviji, ki mu je sledilo znižanje rezultatov. V eni od faz Grand Prix-a se je izkazalo, da je Anna nižja od športnic, ki so bile v razredu in spretnosti očitno slabše kot Alena Leonova in Li Zijun.

Glede na visoko konkurenco v reprezentanci je drsalec skoraj izgubil upanje, da bo sodeloval na glavnih tekmovanjih leta. Nepričakovano za mnoge je na izboru uspela pokazati svoj maksimum. Ne samo, da je vstopila v reprezentanco, temveč je tudi ponovila svoj najboljši rezultat v ruskem prvenstvu in osvojila tretje mesto.

Po sežganju je zapisala, da ji je uspelo drsati na njeno veselje in predstaviti program v skoraj popolni obliki.

Trije najboljši ruski drsalci so zopet zasedli celotno stopničko evropskega prvenstva. Tokrat, tako kot na prejšnjem kvalifikacijskem štartu, je Anna postala tretja po Evgenia Medvedevi in ​​Elena Radionova.

Anna Pogorilaya na turnirju

Najboljša v karieri športnih dosežkov je pokazala Anna Pogorilaya dva meseca pozneje. Osvojila je bron na svetovnem prvenstvu v Bostonu, izgubila je Medvedevo in nastopila v svoji domovini Ashley Wagner, vendar je nominalno pred drugim drsalcem svoje ekipe Radionova.

Kot poroča novinarjem o svojih čustvih pred uspehom, je Anna Pogorilaya ta rezultat poimenovala "samo fantastično."

Sezona 2016-2017, poškodba

Serija večjih uspehov se je nadaljevala v naslednji sezoni: Anna je osvojila obe fazi Grand Prixa, v kateri je sodelovala, in se je končno lahko uvrstila na bronasti podij v finalu. V vključitev drsalke v reprezentanco na evropskem in svetovnem prvenstvu nihče ni dvomil.

V Evropi je Anna Alekseevna Pogorilaya presegla svoj najboljši rezultat. Osvojila je srebro, izgubila je le za absolutno stabilnega Medvedevo, prvič pa je šla na svetovno prvenstvo kot drugi ruski drsalec.

Vendar pa je na svetovnem prvenstvu v Helsinkih, ruski figure Skater Anna Pogorilaya izdala katastrofalne uspešnosti za športnika svoje ravni v poljubnem programu, in v finalni mizi je le 13. mesto.

Po velikem neuspehu je tekmovalec naletel na poškodbe in le enkrat se je pojavil na velikem štartu, na odru serije Grand Prix, kjer je pokazal, da ni najboljšega rezultata. Po turnirju je Anna napovedala, da namerava resno skrbeti za njihovo zdravje.