Alyona Leonova: športna karijera in biografija

3. 3. 2020

Alyona Leonova, katere biografija je opisana v tem članku, je srebrna medalja na področju drsanja v kategoriji junior. Dvakratni prvak ruskega prvenstva v letih 2010 in 2011.

Otroštvo

Alyona Leonova, drsalec, se je rodila 23. novembra 1990 v Sankt Peterburgu. Dekleta oče Igor Pavlovich prihaja iz Polustrova (okrožje St. Petersburg). Ko se je vojska vrnila domov. Mati skejterja, Tatyana Vadimovna, je z otoka Vasiljevski. Alenini starši so že praznovali 20 let poročenega življenja. Imata še dva otroka - Catherine in Roman. So mlajši od Alene.

Družina je vedno vladala s soglasjem in ljubeznijo. Da bi nahranil gospodinjstvo in otrokom dal vse potrebno, je Igor Pavlovič delal na več delovnih mestih. Denar je bil še posebej potreben, ko je Alena začela drsati. Od otroštva je bila zelo aktivna otroka in že pri štirih letih je energija dekleta šla čez rob. Alena Leonova

Prvi razredi

Mama se je odločila posneti svojo hčerko v drsanje. To se je zgodilo spontano. Tatyana Vadimovna ujeti videnje napovedi zaposlovanja otrok na drsališču "Crystal". Poleg tega je bil stadion ob hiši. Sprva Alena ni delala veliko. In dekle je večkrat želelo zapustiti šport. Marina Vakhromeeva je postala prva trenerka Alene. Takoj je opazila sposobnosti študenta.

Prva priložnost, da se pokažete

Do 10. leta starosti je Alyona Leonova že uspela zamenjati nekaj mentorjev. Končno je mladi likovni drsalec začel trenirati Allo Pyatovo. Takrat je bila znana kot najboljši mentor mesta. Usposabljanje za Aleno je bilo zelo napeto, vendar učinkovito. Deklica je morala obvladati profesionalno drsališče. Že pet let mladi likovni drsalec ni imel veliko uspeha.

Alyona Leonova Skater

Alyona ni sodelovala na tekmovanjih in ni bila del najboljših športnikov. Razlogi so bili slaba drsenja in pomanjkanje trojnih skokov v arzenalu. Sreča Alena se je nasmehnila le v 14 letih. Končno je prišla do pokala Rusije. Za Aleno ti natečaji načeloma niso rešili ničesar. Potem pa je lahko pokazala svoje sposobnosti. Alena ima priložnost, da se dokaže.

Začetek kariere na področju drsanja

Potem je v naslednjih dveh letih Alyona Leonova osvojila dva ruska pokala. Slika drsalec res postavi na ledu sto. Njene predstave so pritegnile pozornost s svojo emocionalnostjo. In skupaj z odličnim nastopom so postali majhne mojstrovine. In te zmage so bile začetek vrtoglave kariere mladega športnika. Kmalu je prejela srebrno na prvenstvu Rusije.

Leonova Alain drsanje

Zahvaljujoč tej zmagi je Alyona dobila dostop do drugih večjih tekmovanj. To je bilo evropsko prvenstvo v mladinski kategoriji. Alain je zasedel le 12. mesto. Ampak to ni uničilo njenega duha. In leto kasneje, na tekmovanjih enake ravni, se je lahko povzpela na šesti korak.

Pot do dolgo pričakovanega zlata

Pomembna sezona za Aleno je bila 2008/2009. Še enkrat, zmagovalec Zlatnega pokala v svojem domačem kraju, je bil športnik med odraslim drsalcem na Grand Prixu. In uspela je zavzeti sedmo mesto. Kljub temu, da se kazalniki uspešnosti Alyone niso razlikovali po doslednosti, je svet trenerjev Ruske federacije športne in športne zveze dal deklici možnost, da se pokaže tako, da jo je kot predstavnica Rusije poslala na Evropsko prvenstvo.

Leonova je uspela vzeti le 4. mesto. Potem pa je dobila najvišjo oceno za tehniko performansa. In na naslednjem svetovnem prvenstvu, ki je potekalo v Sofiji, je Alyona Leonova ponovno poskusila srečo. In prejela je prestižno zlato medaljo.

Alyona Leonova biografija

To je bila zaslužena nagrada za gorečnost in potrpljenje, ki jo je Leonov pokazal za doseganje svojega cilja. V istem letu 2009 se je zgodil še en pomemben dogodek. Alyona je osvojila finski turnir. Slikovni drsalec se od mnogih razlikuje po tem, da ne skriva čustev med predstavami ali napovedmi rezultatov.

Olimpijske igre

Leta 2009 je bila Alyona Leonova edina ruska predstavnica na svetovnem prvenstvu. Slika drsalec je samo 7. mesto. Toda za Rusijo je bila odlična priložnost, da sta na olimpijske igre 2010 naenkrat postavila dva športnika. Sodelovanje na teh tekmovanjih je prineslo Allenovo 9. mesto in odlične ocene za kratek, a bogat program.

Neuspešno nastopanje na svetovnem prvenstvu v Torinu

Sledilo je svetovno prvenstvo v Torinu. Tekmovanja je Alena dobila težko. Pred njimi je imela mraz na nogah. Imunski sistem je bil močno oslabljen. Alena je imela težave z dihanjem. Toda Alyona Leonova, katere umetnostno drsanje je postalo način življenja, je trmasto še naprej treniral. Okrevanje telesa je bilo težko. In polnopravno usposabljanje se je začelo samo v Torinu. Ker je drsalec ni imel časa, da bi se povsem okreval, je lahko osvojila le 14. mesto.

Alyona Leonova, osebno življenje

Povzetek napake športnika v skoku. Sledila je kaskada elementov, na katerih je izgubila veliko točk. Toda na splošno je učiteljica Alena pozitivno opisala predstavo. Športnik je pokazal zrelo in samozavestno vožnjo. Toda zaradi togosti in pomanjkanja navdušenja, čustev je Alena dobila podcenjevanje.

Osebno življenje

Alyona Leonova, likovna drsalka, katere osebno življenje je še vedno v ozadju, daje skoraj ves svoj čas usposabljanju. Občasno šampion živi tudi na športni bazi. Hkrati pa ima čas za študij, v prihodnje pa namerava vstopiti na National State University. PF Lesgaft. Alena ima veliko oboževalcev.

V družabnih omrežjih se nenehno razlaga v ljubezni. Ali tiho vzdihni, čestitam figurativcu z drugo zmago. Prijateljska Alyona Leonova poskuša odgovoriti vsem. Toda nihče še ni osvojil njenega srca. Najbližja športniku je mati. Ona je pripeljala hčerko do drsanja, podpirala in doživljala vse njene neuspehe. Alain sama trdi, da ne bi postala prvakinja, če ne za podporo svoje matere.