Dvigovalec uteži Klokov Dmitry: fotografije, trening

21. 5. 2019

Dmitry Klokov (foto spodaj) - slavni ruski uteži. Podpredsednik olimpijskih iger v Pekingu (2008). Večkratni zmagovalec in zmagovalec svetovnih prvenstev v kategoriji do 105 kilogramov. Svojo kariero je končal leta 2015. Članek bo opisal kratko biografijo športnika.

Otroštvo

Klokov Dmitry se je rodil leta 1983 v mestu Balashikha (Moskovska regija). Tam je fant preživel vse otroštvo. Dmitry-jev oče - Vyacheslav - je bil uteži in v njem vzgojil ljubezen do tega športa. Kmalu je dal fanta na odsek, vendar ga ni želel narediti za bodočega športnika, ampak samo za fizični razvoj. Dmitry je tako težko dvignil težo, da se je odločil, da bo ta poklic postal sestavni del njegovega življenja.

Karierni začetek

Leta 1998 se je Klokov udeležil vse-ruskega prvenstva. Takrat je bil star le petnajst let. Turnir je potekal dobro - Dmitry je postal najboljši med mladimi. Leto kasneje je mladenič odšel na prvo resno tekmovanje v svojem življenju - Evropsko prvenstvo. Tam je Klokov zavzel tretje mesto, kar mu je bistveno omogočilo samozavest. Mladenič se je začel intenzivno pripravljati na prihodnja prvenstva, pridobivati ​​mišično maso in povečevati delovno težo.

V Novgorodu so leta 2004 potekala naslednja tekmovanja. Na žalost Dmitry tam ni bil uspešen. Tekmovalcem je izgubil le nekaj točk. Mnogi so menili, da je ta rezultat oblikovan. Toda sam teža se je zdel pošten in je dejal, da bo delal več na njegovih pomanjkljivostih.

Dmitry Klokov

Zmaga

Leta 2005 je Klokov Dmitry odšel v Kursk za pokal Rusije. Mladenič je osvojil svoj prvi naslov prvenstva. Tokrat se je pripravil veliko bolje, kar je pokazala velika razlika v točkah od tekmecev. Poleg statusa in naziva je Dmitry pridobil veliko oboževalcev in osvojil ljubezen gledalcev.

Istega leta je mladenič odšel v Katar na svetovno prvenstvo, ki je obljubilo mednarodno slavo in veliko denarno nagrado. Kot rezultat je Klokov osvojil svetovno oder z odlično pripravljeno predstavo in svojo veličastno športno podobo. Športnik je prejel prvo mesto in poklicno izkaznico.

Olimpijada

Dmitry je celotno leto 2007 preživel in se pripravljal na ta resna tekmovanja. Res je, da je uteži še vedno uspelo sodelovati na več manjših turnirjih. Delo športnika se je izplačalo - osvojil je srebrno medaljo na olimpijskih igrah v Pekingu. No, prvo mesto je dobil Belorusija Andrej Aryaminov.

Dmitry Klokov fotografija

Po olimpijskih igrah

Pod-prvenstvo je Klokovemu slovesu prineslo slavo v športnih krogih. Resni sponzorji so takoj opazili njegov talent in naravne podatke. Torej, v življenju Dmitry začel novo obdobje. Dvigalo uteži ima izkušene mentorje, ki so napisali inovativne programe usposabljanja. Glavni cilj je bilo hitro naraščanje mase in povečanje indeksov moči. Klokov je bil povabljen tudi v reprezentanco Ruske federacije. Ni mogel zavrniti, ker se je štelo, da je velika čast za vsakega športnika. Da bi upravičil svoje visoko stanje, v naslednjih dveh letih, Dmitry praktično živel v telovadnici. Poskušal je doseči odličnost v svojem poklicu in osvojiti vsa prihodnja prvenstva. In veliko jih je bilo v njegovi športni karieri.

Možnost, da pokaže svoje veščine, se je pojavila v Klokovu leta 2010 na svetovnem prvenstvu. Tam je Dmitry postal srebrni medalje. Glede na njegovo stopnjo usposobljenosti in izkušnje v športu se je dobro razumel, da lahko doseže več. Zato je športnik začel aktivno raziskovati vse nianse in razlik v procesu usposabljanja. Klokova veščina je naraščala vsak dan, njegova volja in želja po zmagi je bila neverjetna.

Rast Dmitrija Klokova

Karierni konec

Na splošno je bilo leto 2010 za tekmovalca zelo intenzivno in mu je prineslo naslov prvaka na evropskem turnirju in drugo mesto na svetovnem prvenstvu. Tudi tekmovanja, ki so potekala v Rusiji, niso bila spregledana. Dmitry Klokov se je strinjal, da bo sodeloval v vsaki od njih. Že v letu 2011 je uteži postal trojni prvak države, ki je samozavestno zmagal v svoji kategoriji. Toda po nekaj letih ga je sreča pustila. Na prvenstvu Rusije je zavzel le tretje mesto, preskočil pred mladimi tekmeci.

V naslednjih dveh letih bo Dmitry združil šport z vodenjem svojega podjetja. In eden in drugi sta z njim zelo uspešno. Povečanje mišične mase in intenzivno usposabljanje je omogočilo športniku, da se premakne v naslednjo kategorijo teže. Leta 2015 je postal bronasto medaljo ruskega prvenstva (več kot 105 kg.). Takoj po finalu je Klokov obvestil novinarje o koncu športne kariere. Dmitry se je odločil tesneje sodelovati v poslu in posvetiti več časa svoji družini. Navdušenci so zelo razburjeni zaradi njegove izjave. Konec koncev, so se navadili na dejstvo, da jih Dmitry redno preseneča s svojo spretnostjo in najvišjo stopnjo usposabljanja.

Osebno življenje

Zelo dobro je razvila športnika. 2006 je leto, ko je Dmitry Klokov sklenil zakonsko zvezo. Žena športnice po imenu Elena po nekaj časa mu je rodila hčerko Anastazijo. Novo iskani oče in mati sta bili zelo zadovoljni. Kmalu je žena Dmitry Klokov skupaj s hčerko odšla na vsa tekmovanja in zakoreninila za glavo družine. Verjetno je podpora bližnjih omogočila športniku ne le pridobiti nove naslove, ampak tudi potrditi obstoječe.

Usposabljanje Dmitrija Klokova

Državne nagrade

Leta 2008 je Klokov Dmitry prejel dva častna naziva. Športnik je bil nagrajen z nazivom častni mojster športa. Dvigalo uteži je prejelo tudi Red za zasluge za domovino (2. stopnja). Tako je vodstvo države opozorilo na pomemben prispevek Klokova k razvoju športa in njegove visoke rezultate na olimpijskih igrah leta 2008. t

Moč

Po mnenju Dmitrija ni poseben gurman v zvezi s hrano. Njegova prehrana je odvisna od namena usposabljanja in je sestavljena iz dveh vrst diete: visoko vsebnosti ogljikovih hidratov in visoko vsebnosti beljakovin. Hkrati je v košarico hrane vedno vključena velika količina sveže zelenjave in vode. Po mnenju športnika, za zmanjšanje učinkov stresa po težkih fizičnih naporih, morate jesti vsak dan pusto meso.

Dvigovalec teže Dmitry Klokov zagovarja zdravo prehrano in zanika uporabo različnih kemičnih in steroidnih zdravil. Športnik uporablja samo odobreno farmakologijo, ki je sestavljena iz aditivov za živila, aminokislin, beljakovin in podobnega.

Žena Dmitrija Klokova

Dmitry Klokov trening

Kot večina profesionalnih uteži, junak tega članka nima nobenega programa, ki bi bil razdeljen na priprave na izven sezone in tekmovanja. Posebnost tega športa je uravnotežen urnik usposabljanja, ki vključuje številne energetske enote, namenjene spodbujanju določenih mišičnih skupin.

V svoji post-profesionalni karieri se Dmitry osredotoča na intenzivne vaje s prostimi projektili (dumbbells in barbell) v slogu klasičnega crossfit programa. Kljub temu, da je Klokov postal idol za tisoče oboževalcev po vsem svetu, mu ne svetuje, da bi posnemal. Športnik priporoča odhod na poklicnega trenerja, ki bo že ustvaril skladen program, ki upošteva individualne značilnosti študenta.