Teniški igralec Alisa Kleibanova: zmagovalec nemogoče

16. 3. 2019

Alisa Kleibanova - teniška igralka, ki se je v dveh tisoč letih štela za enega najbolj obetavnih mladih športnikov. Vendar pa je morala prenašati resen dvoboj s strašno boleznijo, po katerem je bil sam povratek na sodišče velik podvig za Alice.

Začni

Alisa Kleibanova se je rodila leta 1989 v Moskvi. Njena mati je delala kot biologinja in njen oče je delal v MISiS, potem pa se je odločil, da bo opravljal svoje posle in kmalu vodil svoje kemijsko podjetje. Starši so si želeli vzeti hčerinsko podjetje in ga zapisali v več razdelkov hkrati, med njimi ritmično gimnastiko, plavanje in ples.

O tenisu Alice Kleibanova, ki se je učila pri štirih letih, se je vse začelo z običajno igro z mamo. Vendar se je izkazala, da je Natalija Levina, dekleta mati, zelo namenska in vztrajna ženska. Samostojno je preučevala številne teniške priročnike in začela sama trenirati Alice. Alice Klebanov

Stvari so potekale gladko in po devetih letih domače naloge z materjo je Kleibanova postala odličen mladi športnik, ki je uspel premagati svoje bolj pripravljene vrstnike.

Začnite poklicno kariero

Že v štirinajstih letih se je deklica poslovila od otroštva in začela kariero profesionalnega teniškega igralca. Mladinska sezona je bila za Alice precej uspešna, bila je tretja svetovna lestvica med dekleti, ki je uspešno igrala v dvojicah na mladinskih turnirjih v Grand Slamu.

Alisa Kleibanova je osvojila svoj prvi turnir leta 2003 in dosegla finale tekmovanja ITF na Kitajskem s nagradnim skladom v višini 15.000 $. Dekleta vsako leto pridobiva zagon in uspešno preizkuša večjo serijo turnirjev ITF, redno zbira zmag v petindvajsetih mejah. Že nekaj let je osvojila skoraj deset naslovov in dosegla zadostno oceno za udeležbo na resnih WTA turnirjih. Clayban Alice Tenis

V tem času je bil popolnoma oblikovan perspektivni teniški igralec iz Moskve. Imela je močno igrišče, ki je resno oviralo sprejem tekme za tekmece. Poleg tega je imela odličen backhand, backhand, ki ji je pomagal z dolgimi taktičnimi risbami.

Na vrhuncu obrazca

Do leta 2008 Alisa Kleibanova preide v sto najmočnejših teniških igralcev in dosledno sodeluje na WTA turnirjih. Uspešno je zamenjala nastope v singlih in dvojicah, Aliceva partnerka pa je bila slavna Elena Janković, ki je veljala za enega najmočnejših športnikov dveh tisočin.

Leta 2008 je Muskovčan začel govoriti na turnirjih Grand Slam. Največji uspeh je dosegla na svojem najljubšem travnem pokrovu. Na turnirju v Wimbledonu je devetnajstletna debitantka prebila kvalifikacijsko sito in uspela doseči četrti krog tekmovanja. Teniški igralec Alice Klebanova

Alice je v istem letu dosegla glavno fazo tekmovanja na US Open-u, kjer pa je odletela v drugi krog.

Leto 2010 je bilo za Kleybanovo najuspešnejše. Ima dva WTA naslova in igra tudi v finalu prestižnega turnirja prvakov. Poleg tega so bili vsi podvigi doseženi na trdo, kar ni veljalo za najljubše Alice. V začetku leta je zmagala na turnirju v Kuala Lumpurju, kjer je premagala legendarno Elena Dementievo, septembra pa je bila srečna zaradi zmage nad Klaro Zakopalovo v Seulu.

V intervalu med dvema zmagama je Moskovljan v finalu WTA izgubil Anno Ivanovič, ki se je v teh letih štela za enega najmočnejših teniških igralcev na svetu.

Alisa Kleibanova: bolezen

Glavni preizkus v življenju Alice ni bil še en športni dogodek, ampak grozna bolezen. Že več let je trpela zaradi nenehnih obolenj, toda odlična oblika je skrivala napake v zdravju. Šele po dolgotrajni zdravstveni motnji je dekle prešlo celoten potek diagnoze, potem pa je dobila grozno diagnozo - Hodgkinov limfom, obliko raka, ki je prizadela bezgavke športnika.

Julija 2011 je Alisa Kleibanova svetu sporočila, da je resno bolna in prisiljena prekiniti svojo športno kariero, da bi ji rešila življenje.

Bolezen je ogrožala zdravje, pa tudi življenje nadarjenega športnika in sončnega dekleta. Alice so zdravili v Italiji. Mračno, deževno vreme jeseni v Moskvi ne bi imelo najboljšega učinka na stanje teniških igralcev.

Hrabri športnik je tako dobil brezpogojno zmago nad boleznijo in se začel usposabljati takoj po zdravljenju.

Vrnitev

Leta 2012 se je Alisa Kleibanova po zdravljenju zaradi strašne bolezni vrnila na sodišče. Po njenem mnenju je njen najpomembnejši dosežek dejstvo, da se je lahko vrnila v aktivno kariero. Začela je z majhnimi ITF turnirji, kjer je lahko osvojila en naslov. Alice Klebanova bolezen Kasneje je nadaljevala gibanje pri večjih startih. Alice je prišla do drugega kroga US Open-a, se uvrstila v četrtfinale pokala v Kremlju in nato sodelovala v finalu. Pokal konfederacij.

Hrabro dekle je nekaj časa prekinilo svojo kariero zaradi nakopičenih poškodb, vendar še danes tekmuje, saj je uspela osvojiti več ITF turnirjev.