Serdar Azmun: iranski nogometaš, Rubinov napadalec

23. 3. 2019

Serdar Azmun - iranski pro nogometaš, ki deluje kot napadalec v Kazanu "Rubin" in iranski reprezentanci. Je član svetovnega pokala 2018 v Rusiji. V obdobju igralske kariere je igral za iranske »Sepahane« in »Rostov«.

Iranski Messi Ammun Serdar

Biografija: najmlajši iranski legionar

Serdar Azmun je bil rojen 1. januarja 1995 v mestu Gombede-Cavus v Iranu. Pri devetih letih se je začel zanimati za nogomet. Pri petnajstih je začel igrati za mladino iz isfahanskega kluba "Sepahan".

Decembra 2012 se je Azmun pri sedemnajstih letih preselil v Kazan Rubin. Tu je postal drugi iranski nogometaš po vratih Alireze Hagigi. Azmunova tranzicija je bila nekoliko senzacionalna - nogometaš je postal najmlajši iranski igralec v zgodovini, ki podpira tuji klub.

Prva tekma za novi klub Azmun je potekala 25. julija 2013 v Ligi Evrope proti klubu "Yagodin" iz Srbije. Avgusta istega leta, v tekmi Europa lige proti Moldu, je Fotballklubb nastopil kot nadomestek in v 85. minuti mu je uspelo postati avtor cilja.

Azmun Serdar naprej Rubin

Prvo tekmo v ruski nogometni Premier ligi je igral 6. oktobra 2013 - po zamenjavi v 74. minuti tekme z Anji, v dodani minuti pa je dosegel prvi gol za Rubin.

Pojdite v "Rostov" za najemnino

Februarja 2015 se je iranski predal preselil v Rostov na podlagi zakupnine. Njegov prvi nastop za novi klub je potekal 8. marca 2015 v tekmi z Lokomotivom iz Moskve. 16. marec 2015 je označil prvi cilj za moskovsko "železnico" na vratih "Kuban". Julija 2015 je Azmun Serdar podaljšal najemno pogodbo z Rostovom za še eno sezono, kasneje pa je v tem klubu postal podpredsednik ruskega prvenstva.

Azmun Serdar v sestavi Rostova

Poleti 2016 je iranski nogometaš, po lastni volji, zapustil Rubin in imel kontrolno tekmo za Rostov. Po tem so ekipe začele sodne postopke, v katerih je arbitražno sodišče v Lausanni dalo dovoljenje iranskemu napadalcu, da je imel tekme za Rostov.

Zaradi tega je sodna obravnava ekipi iz Rostova omogočila, da je za trenutno sezono razglasila igralca nogometa. V UCL 2016 je bil vključen iranski državljan.

V kvalifikacijah je Azmun zadel proti Royal Sporting Clubu Anderlecht in Αjax ter prvič v zgodovini pomagal ekipi, da je vstopil v skupinsko fazo. Novembra 2016 je v skupinski tekmi z Atletico Madrid (1: 2) dosegel zadetek in postal prvi iranski od leta 2005 (ko je dosegel Ali Karim iz Bayerna), ki je dosegel v skupinski fazi glavnega evropskega turnirja.

23. november 2016. Azmun je dosegel svoj drugi cilj v skupini Lige prvakov proti Bayernu, kar je ruskemu klubu omogočilo osvojiti senzacionalno in tretje mesto v skupini.

Azmun Serdar se vrne v Rubin

Po dobrih nastopih in golih v Ligi prvakov je Azmun privlačil zanimanje evropskih velikanov, kot so Marseille, Liverpool, Arsenal, Borussia (Dortmund) in Bayer 04, in konec sezone 2016/2017. yy Škotski Grand Celtic, angleški Everton in španska Valencija so se začeli zanimati za Azmun.

Vendar pa iranski prehod na enega od navedenih evropskih klubov ni bil izveden. Junija 2017 se je Azmun Serdar vrnil v Rubin.

Avgusta 2018 v dvoboju drugega kroga prvenstva Rusije proti moskovskemu "Dinamu" v 18. minuti je bil iranski ranjen. Poškodba Azmuna Serdarja je bila preveč resna - nogometni igralec je bil izveden iz polja na nosilih.