Manuel Pellegrini: daleč od Čila na Kitajsko

11. 3. 2020

Ko je čilski strokovnjak Pellegrini Ripamonti Manuel Louis začel s trenerskimi dejavnostmi, se mnogi njegovi trenutni oddelki še niso rodili. On se imenuje inženir - za delo v enakem položaju med igralno kariero, za njegov talent, da zgradi ekipo, kot pravijo, od začetka, za sposobnost organiziranja discipline v kateri koli ekipi in ločevanje sekundarnega od resnično pomembnega.

Manuel Pellegrini

Manuel Pellegrini: biografija, življenjska dejstva

Starši Manuela Pellegrinija so Italijani. V vojni so zbežali Polotok polotok v Južno Ameriko, kjer so se naselili v glavnem mestu Čila - Santiagu. Septembra 1953 se je v družini rodil fant z imenom Manuel Louis.

Za razliko od svojih vrstnikov, je Manuel Pellegrini začel igrati nogomet precej pozno - v mladosti, vendar je zaradi svojih dobrih sposobnosti in prizadevanj na nogometnem igri devetnajst fant prišel v mladinsko ekipo Universidad de Chile, leto kasneje pa je debitiral predvsem v postavitvi. sove. "

Pellegrini je eden tistih redkih primerov, ko nogometaš za celotno kariero ostaja posvečen enemu klubu. Navijači zelo pogosto idolizirajo take igralce, branilec Universidada ni izjema. 13 let v klubu, več kot 450 tekem v modri barvi, dve zmagi v ligi in en pokal države - to je rezultat nastopa Pellegrinija kot igralca.

Pellegrini ripamonti manuel luis

Treniranje

Od ljubezni do sovraštva je en korak. Manuel Pellegrini je v svoji koži čutil vso pripadnost teh besed, ko je leta 1989 kot prvi trener v rodni Universidad uspel. Univerzalno ljubezen in priznanje je nadomestila ljudska jeza, čilski pa je bil prisiljen zapustiti trenerski most.

V naslednjih trinajstih letih je Čilean v Južni Ameriki treniral sedem klubov in uspel osvojiti več naslovov: medameriški pokal in Čilski pokal na Univerzi Catolica, prvenstvo Ekvadorja iz LDU Quito in Argentinsko prvenstvo iz San Lorenza in River Plate.

Od leta 2004 se je začela evropska faza v karieri Manuel Pellegrinija. Trener je naredil pravi občutek s skromnim Villarrealom, ki je z ekipo prvič dosegel pokal UEFA, naslednjo sezono pa polfinale najprestižnejšega turnirja Old World - Lige prvakov. Zadeve "rumene podmornice" in v prvenstvu so se izboljšale. Klub, ki je pred kratkim govoril v Segundi, se je dvakrat uvrstil na drugo mesto in ponovno na peto.

Uspehi čilance so pritegnili pozornost veleposlanikov La Lige, tako da je bil leta 2009 Manuel Pellegrini na čelu Real Madrida. Ekipa pod vodstvom novega trenerja je pokazala dobro igro, vendar ni mogla osvojiti vsaj enega turnirja, kar je za "kremaste".

Zadnja postaja v Španiji za Pellegrini je bila »Malaga«. S »sardoni« je čilski trener šel po cesti, ki je potekala v Villarrealu. Za začetek je dvignil ekipo na rekordno četrto mesto in nato dosegel četrtfinale Lige prvakov, kjer je izgubil v polnem delovnem času Borussia Dortmund.

Manuel Pellegrini življenjepis

Gremo v Misty Albion

Uspešno delo trenerja v Španiji je pritegnilo pozornost najbogatejšega evropskega prvenstva - angleške Premier League. Manuel Pellegrini je vodil Manchester City poleti 2013 in po prvi sezoni osvojil zlato medaljo prvenstva. Kasneje je čilski strokovnjak več kot dvakrat osvojil pokal angleške nogometne lige, toda za šefove »modre lune«, ki je bilo leto sanjajoče lige prvakov, to ni bilo dovolj. Poleti 2016 je Pellegrini na čelu Manchester Cityja zamenjal španski strokovnjak Josep Guardiola.

27. avgusta 2016 je Manuel Louis vodil kitajsko kitajsko srečanje Hebei.