Evgeny Romanov: podcenjen ruski težak boksar

26. 2. 2019

Jevgenij Romanov - boksar, ki je govoril na amaterski ravni v kategoriji do 91 kg. Trikrat je postal srebrna medalja ruskega prvenstva in enkrat zmagal na državnem turnirju. Po predčasni upokojitvi je pet let delal kot športni častnik, nato pa se je vrnil v ring v statusu profesionalnega športnika.

Začetek potovanja

Evgeny Romanov se je rodil leta 1984 v Volgogradu. Ko je bil fant star 12 let, ga je njegov očim dal v boksarski oddelek, kjer je bil njegov prvi mentor Vladimir P. Makienko. Dolgo časa je treniral z njim, dokler ni leta 2012 prešel na Aleksandra Sergeevicha Chernoivanova. Evgeny Romanov

Rezultati so se pojavili zelo hitro. Jevgenij Romanov je prišel v boks v starosti 12 let, ob 13. letih pa je začel tekmovati. Vse se je začelo z regionalno lestvico - regionalno prvenstvo, Južno zvezno okrožje. Pri starosti 14 let je perspektivna najstnica osvojila državno prvenstvo med fanti.

Začel je z Evgenijem Romanovim iz teže do 57 kg, ki se iz leta v leto prestavlja v težji del. Na mladinsko raven leta 2002 je igral eno sezono v teži do 81 kg.

Med mladimi je Volgograd še naprej premagal svoje vrstnike, saj je že dosegel mednarodno raven. Romanov je zmagal na evropskem mladinskem prvenstvu v Varšavi, na svetovnem prvenstvu v Koreji. Po pravici velja za enega najbolj obetavnih fantov svoje generacije.

Prehod na odraslo raven

Ne moremo reči, da je Evgenij Romanov doživel resne težave pri prilagajanju na ravni odraslih. Že v letu 2005, na svojem prvem ruskem prvenstvu, je »zlati fant« iz Volgograda dosegel finale in izgubil le slavnega fanta. Alexander Alekseev. Kot je Jevgenij sam povedal kasneje, na začetku svoje odrasle kariere, ni bil nikomur doživel nikakršne plahosti, razen najbolj častnih boksarjev, med katerimi so bili Aleksejev, Romančuk, Čakkijev.

Naslednje leto Romanov ponovi svoj dosežek, osvojil je srebro državnega prvenstva. V finalu Roman Romanchuk, ki je bil na vrhuncu svoje uniforme in ni imel enakega, mu ni pustil nobenih možnosti. Evgenij Romanov boksar

Leta 2007 je Volgograd neuspešno nastopil na ruskem prvenstvu, vendar je dosegel nepozabnejši dosežek kot običajno zlato medaljo. V dvoboju ruske reprezentance proti ZDA je izstrelil ameriškega Deonteyja Wilderja, vendar je v amaterskem boksu še posebej težko, saj so športniki zaščiteni s čeladami, borbe trajajo manj.

V tistem času še nihče ni vedel, da bo poraženi težak iz Združenih držav v nekaj letih postal svetovni prvak med profesionalci, tako da se je v kariero Jevgenija Romanova pojavila zelo velika zmaga.

Nesportski princip in petletna premor

Leta 2008 je na ruskem prvenstvu Evgeny Romanov ponovno dosegel finale in ponovno izgubil, tokrat do Egora Mehontseva. Po tej zmagi je uspešno nastopil na mednarodni ravni, zmagal je na svetovnem prvenstvu, evropskem prvenstvu. Kariera Evgenija Romanova

Leto kasneje je tekmovalec uspel doseči svoj cilj in zmagati na državnem prvenstvu, kar je prekinilo ofenzivno serijo treh izgubljenih finalov. V skladu z načelom športne selekcije je moral Yevgeny Romanov predstavljati Rusijo na glavnih turnirjih tistega leta kot prvak države, vendar so voditelji presojali drugače. Oba Yegor Mekhontsev, ki je zamudil državno prvenstvo, se je spet odpravil na svetovno prvenstvo in Evropsko prvenstvo.

Jevgenij Romanov je bil ogorčen, ker je več let trmasto hodil proti svojemu cilju, redno sodeloval v finalu in na koncu zmagal, a nikoli ni imel možnosti, da bi se izkazal na mednarodni ravni. Ob občutku nadaljnje jalovosti nadaljevanja boksanja je končal amatersko kariero.

Ob vrsti odmora je Evgeny Romanov začel delati na športnem odboru svoje rodne Volgogradske regije in sodeloval pri organizaciji različnih športnih dogodkov.

Vrnite se v ring

Nepričakovano za vse v letu 2016 se je Evgeny Romanov vrnil v ring kot profesionalni boksar. Lokalni promotor Viktor Vasiljev je postal vodja športnika. Doslej je imel športnik le štiri bitke, tri na jugu Rusije. Romanov Eugene

Vendar se je v tem kratkem času že uveljavil kot strašen udarec z močnim udarcem iz obeh rok. Najsvetlejša zmaga je osvojila prvakinja Rusije med profesionalci Vladimirjem Gončarovom, ko je Romanov v prvem krogu izstrelil močnega nasprotnika.

Zdaj lahko pričakujemo Eugenovo pogodbo z resnimi promotorji, ki mu lahko pomagajo z najmočnejšimi boksarji.