Ruski biatlon Ivan Tcherezov: biografija, športna karijera in osebno življenje

14. 6. 2019

Ivan Tcherezov, čigar biografija je predstavljena v našem članku, je slavni ruski biatlon. V svoji športni karieri je dvakrat postal olimpijski medalje in trikrat svetovni prvak v štafeti. Poleg tega je imel na svojem računu 20 osebnih podijev, od katerih jih je bilo 7 na najvišji stopnici podstavka.

Otroštvo

Cherezov Ivan Yurevich se je rodil novembra 1980 v glavnem mestu Udmurtije - Iževska. Med vrstniki ni posebej izstopal, dokler ni pri starosti 9 let po naključju pogledal podjetja s prijateljem na del biatlona, ​​ki ga je takrat režiral Vladimir Ignatievich Novikov. Od takrat so smuči in puške za nadarjenega fanta v življenju nepogrešljivi atributi.

Ivan Tcherezov

Prvi športni uspeh

Po šestih letih trdega treninga so prvi naslovi pripeljali do Ivan Cherezova v biatlonu. V starosti 15 let je zmagal v sprintni dirki na republikanskem prvenstvu. Leta 2001 je Tcherezov kot študent na Pravni akademiji v Nižnem Novgorodu sodeloval na zimski univerzijadi v Zakopanu na Poljskem. Tu je v štafeti s 4 x 7,5 km osvojil srebrno medaljo v ruski ekipi.

Dve leti kasneje, na univerzijadi v italijanskem Trbižu, Ivan in njegovi rojaki v isti disciplini ne dopuščajo svojih tekmecev in samozavestno zasedajo prvo mesto. Tovrstni kazalci, kot tudi uspešni nastopi na IBU stopnjah, vodijo do tega, da so Tcherezovu omogočili, da trenira z glavno rusko ekipo, in kmalu je debitiral na fazah svetovnega pokala.

Poklicna poklicna pot

23-letni Ivan Tcherezov je debitiral na svetovnem prvenstvu v finskem Kontiolahtiju decembra 2003. V sprintni dirki je mladi Rus, ki je zasedel 22. mesto, uspel priti v točkovno cono že v prvem poskusu. V zasledovanju je povečal svojo predstavo in vstopil v dvajset najboljših. Vendar pa po katastrofalnem 67. mestu v sprintu v naslednji fazi te sezone ni bil več prijavljen na dirko.

Naslednje leto je Ivan Tcherezov začel kazati bolj impresivne rezultate. Najprej je osvojil četrto mesto v individualni dirki v Holmenkollenu, na naslednji stopnji v Ostersundu pa se je prvič povzpel na stopnišče po tretjem mestu v množičnem startu.

Ivan Tcherezov Biatlon

Začetek te sezone je Ivan Tcherezov biatlonka, ki vedno stoji za rusko štafeto. S tem dobi bron v Ostersundu, srebrno - v Chizanu in prvič zmaga na svetovnem prvenstvu v rodnem Hanty-Mansiysku.

Sezona 2005/06 ponovno prinaša ruskim biatloncem prijetne trenutke. Poleg tretjega mesta v tekmovanju v Ostersundu, ki je del štafetne ekipe, postane trikrat srebrna medalja. Poleg tega je na prvih olimpijskih igrah v Torinu, Tcherezov, skupaj s Chepikov, Rostovtsev in Kruglov, izgubil le zvezda ekipa nemške reprezentance in osvojil srebrno medaljo.

"Star" štafeta

Sezona 2006/07 je bila odlična tako za Ivana kot za celotno rusko štafeto. V šestih dirkah reprezentanca ni nikoli padla pod drugo mesto. Tcherezov je postavil nacionalni rekord za natančnost streljanja - 93,1%, prav tako pa je prvič zmagal v posamezni disciplini - postal je najboljši v množičnem štartu v Khanty-Mansiysku. Poleg tega je ponovno postal svetovni prvak v štafeti.

Po dveh letih uspešnih govorov je Ivan Tcherezov ponovno prisilil svetovne strokovnjake, da v sezoni 2009/10 govorijo o sebi. Od prvih faz svetovnega pokala je vodil resen boj za glavno nagrado turnirja - Kristalni globus. Na račun ruskega biatlonca so bile štiri zmage v posameznih disciplinah in ena v štafeti, prav tako pa je trikrat vstopil v prve tri športnike dirke. Tako je bil Ivan Tcherezov tretji s 782 točkami, za njim sta bila le norvec Emil Hegle Svendsen in avstrijski Christoph Zumann.

Ivan Tcherezov biatlonka

Na olimpijskih igrah leta 2010 v Vancouvru je kot del štafete osvojil bronasto medaljo. Po še eni uspešni sezoni 2010/11, zaradi katere je Tcherezov osvojil peto mesto na svetovni lestvici, se mu je zgodila nesreča, ki je drastično spremenila njegovo poznejše življenje.

Karierni konec

Leta 2011 je rusko poletno prvenstvo v biatlonu z Ivanom Cherezovom imelo velike težave. Z veliko hitrostjo je njegova palica padla med rolerje, zato je padel. Kot rezultat - zdrobljen gleženj in odmik stopala. Kljub uspešni operaciji je morala sezona 201/12 Cherezov zamuditi.

Biografija Ivan Ivan

Po enoletnem premoru je biatlonka začela uspešno nastopati v fazah IBU pokala in v ruskem domačem prvenstvu. Večkrat se je preizkusil v fazi svetovnega pokala, vendar so bili rezultati Ivana Tcherezova zelo nizki. Kljub vsem prizadevanjem uglednega biatlonca, da se vrne na svojo prejšnjo formo, se je trenersko osebje ruske ekipe odločilo, da ga ne bo vključilo v postavo, ki se pripravlja na domače olimpijske igre v Sočiju. Leta 2016 je Ivan Tcherezov napovedal konec svoje športne kariere.