Nogometaš Maxim Grigoriev: biografija in nogometna kariera

27. 3. 2020

Maxim Grigoriev je nogometni igralec iz Rusije, ki igra mesto ekstremnega vezista (in včasih tudi bočni napadalec) v klubu Orenburg in ruski reprezentanci. V svoji karieri je igral za Spartak, Lokomotiv in Rostov. Iz njegovih športnih dosežkov je mogoče razlikovati srebrne medalje na prvenstvu Rusije v letu 2009 (kot del Moskve "Spartak") in bron v letu 2014.

Maxim Grigoriev: biografija in nogometna kariera

Rojen 6. julija 1990 v Lipetsk, ZSSR (Rusija). Od šestih let je začel igrati nogomet. Poklicna poklicna pot se je začela v mladosti v Lipetsk Metallurgu in čez nekaj časa nadaljevala v Spartaku.

Maxim Grigoriev

Od novembra 2008 je začel delovati v osnovi »rdeče-bele«. Prvotna tekma je potekala z Dinamo Zagrebom (1: 0 v korist Spartaka) v skupinski fazi pokala UEFA, kjer je Maxim Grigoriev zamenjal v 78. minuti Aleksandra Pavlenko.

Marca 2009 je debitiral na ruskem nogometnem prvenstvu in zamenjal 68. minuto Nikita Bazhenova v tekmi proti Krasnodar "Kuban" (zmaga "Spartacus" 0-1).

Pojdite na MITOS in izposodite "Rostov"

Septembra 2011 se je pridružil novocherkškemu MITOS-u, kjer je po nekaj tednih takoj najel klub v Rostovu, da bi povečal svojo igro in kvalifikacije.

Na predvečer tekme v Rostovu-Lokomotivu, ki je potekal 2. aprila, je bil nogometni igralec Maxim Grigoriev v zadnjem trenutku pripeljan v Rostov klub (ta dogodek je postal resonančen v nogometni skupnosti, saj so bila kršena pravila med klubom in lastnikom kluba). V isti tekmi je debitiral za "rumeno-modro". Vezni igralec je zamenjal Timofeya Kalacheva v 75. minuti tekme. Od prvih minut svojega nastopa na polju je Maxim takoj začel napadati vrata drugih. Nadomestni trener je bil uspešno napovedan - Grigoriev je pospešil hitrost tekme Rostovitov in ustvaril nekaj nevarnih trenutkov za nasprotnikov gol. Že v 83. minuti je Maxim dosegel zadetek, ki je bil prvič (priznan je bil za najboljšega igralca na tekmi). Maxim Grigoriev je svojo ekipo rešil pred porazom in končal tekmo z 1: 1.

Pojdite v prestolnico "Lokomotiv"

Zahvaljujoč fenomenalni in včasih junaški igri mladega veznika se je širila govorica. Januarja 2012 je moskovski klub "Lokomotiv" podal predlog o prenosu Grigorjeva. Znesek sporazuma ni bil določen, vendar je bilo znano, da je Maxim podpisal pogodbo za 5 let. Prvotni cilj kot del "železnice" je bil 22. septembra na vratih "Terek Grozny" (skupni rezultat 3-0). Za Lokomotiva je Maxim Grigoriev imel 38 uradnih tekem, v katerih je dosegel 2 gola.

Maxim Grigoriev nogometaš

Nazaj na "Rostov"

Avgusta 2014 je bil spet izposojen nogometnemu klubu Rostov, kjer je nogometaš preživel celo sezono 2014/2015, igral 22 tekem in dosegel 5 golov. Vodstvo "Rostovitov" se je odločilo, da bo igralca iz Lokomotiva odkupilo. Na začetku sezone 2015/2016. Grigoriev je že deloval kot Rostov vezni igralec kot poln igralec. Po šestih uradnih tekmah je igralec utrpel hudo poškodbo, zaradi katere je izpadel do konca sezone. Ko je izgubil prejšnjo igralno formo in trening, je Grigoriev izgubil mesto v bazi. Zaradi trenutnih razmer se je vodstvo "selmash" odločilo, da bo igralca oddalo v zakup klubu "Orenburg".

Grigoriev Maxim Sergeevich

Maxim Grigoriev: Orenburg

Od leta 2017 je nogometaš začel nastopati kot del Orenburga. Grigoriev se je hitro prilagodil novi ekipi in si pridobil mesto v bazi. Pogosto je deloval kot bočni napadalec. Ker se vezni igralec ni popolnoma opomogel od poškodbe, je igral le 10 uradnih tekem, v katerih je podal 4 asistence.

Maxim Grigoriev Orenburg

Predstave za reprezentanco

V letu 2012 je bil nogometni igralec Maxim Grigoriev poklican v državno reprezentanco, kjer je prvič nastopil 14. novembra v prijateljski tekmi proti ekipi ZDA (2: 2), kjer je v 11. minuti zamenjal poškodovanega Fjodorja Smolova. Naslednja tekma je potekala 25. marca 2013 proti brazilski reprezentanci (prijateljska tekma). Maxim Grigoriev je imel polno tekmo za rusko reprezentanco in celo ustvaril nekaj nevarnih trenutkov. Tekma se je končala z 1: 1. Novembra istega leta je nastopil kot nadomestek proti južnokorejski ekipi (2: 1 ruska zmaga). Zadnja tekma za reprezentanco je potekala 9. oktobra 2014 proti Švedski (1: 1).