Evgeny Korotyshkin: slavni ruski plavalec

16. 3. 2019

Yevgeny Korotyshkin - plavalec, ki je postal zmagovalec svetovnega pokala in olimpijskih iger, večkratni rekorder v tekmovanjih v kratkih vodah. Plaval je na metulju, raje na kratkih razdaljah 50 in 100 metrov, včasih pa je opravljal tudi freestyle. Po končani karieri športnika je odprl svojo plavalno šolo in delal kot športni častnik.

Med kimonom in bazenom

Ex-kapitan ruske nacionalne plavalne ekipe Jevgenij Korotiškin se je rodil leta 1984 v Moskvi. Prihodnji olimpijski zmagovalec je imel srečo, da je odraščal v zelo atletski družini. Jevgenij Leonidovič, njegov oče, je na amaterski ravni preplaval metulja, delal je kot vodja varnostne službe v komercialni družbi. Evgeny Korotyshkin

Njegova mama je delala kot trener in plavalni inštruktor v športnem kompleksu Olimpiysky, v mladosti, medtem ko je bila še vedno Lyudmila Shubina, igrala za reprezentanco in sodelovala na prestižnih mednarodnih tekmovanjih.

Majhen Zhenya je začel plavati že štiri leta, a dolgo časa živahen in energičen fant ni mogel dokončno odločiti o svojih športnih preferencah. Vzporedno z bazenom se je udeležil karatne sekcije do trinajstih let in se pogosto spominja, kako je moral spremeniti kimonos za kopalne hlače v teku, da bi ujel nov plavanje. Po posebno dramatičnem dogodku se je končno odločil, da bo pri štirinajstih letih opravil končno izbiro.

Prvi trener v biografiji Jevgenija Korotiškina je bila njegova mati, kasneje se je vključil v skupine z Vladimirjem Yermakovom, Vjačeslavom Lukinskim.

Prvi podvigi

Nepopolni karate ni pritegnil pozornosti trenerjev mladinske ekipe, ko je v adolescenci pršil plavanje in druge športe. Toda ko je začel trdo in metodično delati, je kmalu dosegel nekaj napredka, leta 2001 je dosegel vključitev juniorske ekipe v evropsko prvenstvo.

Tukaj pa je Evgenij Korotiškin opazil ne v svoji najljubši metulji, ampak s sodelovanjem v štafetnem freestyleu, kjer je postal bronasti medalje kontinenta kot del ruske ekipe.

Leto 2002 je postalo prelomnica v karieri Moskovljana. Na državnem prvenstvu se je dobro predstavil, hitro se je prebil v elito ruskega potovanja. Včerajšnji junior je bil vključen v reprezentanco za udeležbo na svetovnem prvenstvu leta 2003 v Barceloni, kjer pa se od njega niso pričakovali čudeži. Evgeny Korotyshkin plavanje

Upali so, da bo obetajoči plavalec počasi pridobil mednarodne izkušnje, občutil atmosfero velikih turnirjev. Vendar pa se je Jevgenij Korotiškin približal začetku tekmovanja v odlični formi in občutno osvojil bronasto medaljo na razdalji 50 metrov metulja.

Leta stagnacije

Leto po nepričakovanem uspehu je moskovski plavalec odšel na svojo prvo olimpijado v življenju, ki je potekala v Atenah. Tu so se svetovne jadralske zvezde zbrale v polni moči in se niso želele odreči svojemu na podstavku neudobnemu novincu. Eugene je opravil svojo običajno raven, vendar to ni bilo dovolj, da bi prišel v finale. Korotyshkin, ki je osvojil deseto mesto v polfinalu, ni mogel priti v odločilno plavanje.

Nekaj ​​sezon po olimpijskih igrah se je zdelo, da se plavalec skriva, ne da bi pokazal impresivne rezultate, saj se je na Evropskem prvenstvu v kratki vodi omejil na več medalj. Vendar, bližje naslednjim Games, Yevgeny Korotyshkin začel raste, kar kaže odlične rezultate na turnirjih, ki so potekali v olimpijskem letu.

Drugi poskus

Leta 2008 je postal dvakratni evropski prvak, osvojil posamezno zlato v 100 metrski bitki metulja in pomagal ekipi, da je osvojila kombinirano štafeto 4 x 100 metrov. Poleg tega se je dobro odrezal na svetovnem prvenstvu v kratkih vodah, kjer je s svojimi sodelavci podpiral svetovni rekord v štafeti 4 x 100 metrov.

Na igrah v Pekingu se je Yevgeny Korotyshkin štel za enega izmed kandidatov za medaljo, upal, da se bo mogel držati mesta na stopničkah na sto metrih, poskusiti z njo potegniti ekipo.

Na drugi olimpijadi pa je Eugene ponovno neuspešno govoril. Po posameznih disciplinah ni uspel, ne da bi dosegel finale v sto metrih in petdesetih. Malo boljše stvari so bile v releju. Evgeny Korotyshkin plavalec

Reprezentanca je dosegla finale in se do zadnjega borila za medalje, vendar se je ustavila na četrtem mestu.

Rehabilitacija

Po Pekingu se je Eugene odločil, da bo ponovno začel svojo kariero in spremenil razmere. Sprejel je ponudbo srbskega plavalca Milorada Pavića, ki je iskal vrednega sparing partnerja in odšel v Italijo, kjer je treniral v skupini avtoritiranega strokovnjaka Andrea di Nino.

Rezultati niso prišli takoj, Eugene je ostal brez medalj na svetovnem prvenstvu v Rimu, vendar je do konca leta 2009 pridobil odlično obliko. Odlično je nastopal na velikih kratkih vodnih turnirjih, postavil je več svetovnih rekordov, od katerih jih še niso pretepli. biografija Jevgenija Korotiškina

Verjeli so, da bo lahko tekmoval na svetovnem prvenstvu v Šanghaju leta 2011, vendar je bilo zdravje športnika podrto zaradi hude zastrupitve s hrano, nato pa se je dolgo okreval.

Odločilen turnir v karieri Evgenija Korotiškina je bil olimpijada 2012 v Londonu. Brezpogojni favorit končnega plavanja v metrov metu je bil Michael Phelps, vendar je bilo še vedno priložnosti za tekmovanje za medaljo. Bitka za srebro je potekala med Eugenom in južnoafriškimi Čadom de Cleo, ki je poskušal slediti nepremagljivemu Američanu v daljavi. Korotyshkin je spretno izračunal svoje sile in v drugi petdesetih dolarjih dosegel odločilen pospešek in premagal Čada na koncu.

Življenje po športu

Zavedajoč se, da je srebro olimpijskih iger krona njegove kariere, je Eugene kmalu prenehal delovati kot profesionalni športnik in se osredotočil na svoje ambiciozne projekte. Ena od njih je plavalna šola Jevgenija Korotiškina. Med podobnimi centri izstopa zaradi svojega ustvarjalnega in inovativnega pristopa k procesu usposabljanja. Šola plavanja Eugenia Korotyshkin

Ne tako dolgo nazaj se je olimpijska medalja v Londonu odločila, da se bo poskusila kot športni častnik, ki bo vodil Moskovsko plavalno federacijo.