Evgeni Rylov: svetovni prvak v plavanju in olimpijski medalje

16. 3. 2019

Yevgeny Rylov, čigar biografija plavalca bo opisana spodaj, je danes samozavestno v eliti svetovnega plavanja, s svojimi dvajsetimi je uspel postati bronasto medaljo olimpijskih iger, zmagal na svetovnem prvenstvu leta 2017 v svetlem in lepem boju.

Začetek potovanja

Yevgeny Rylov se je rodil leta 1996 v Novotroitsku. Njegov oče je bil profesionalni nogometaš, igral je za Uralmash, veliko potoval po Rusiji in zato je do konca svoje kariere končal na Novostroitskaya Noste.

V življenju Jevgenija Rylova se je plavanje pojavilo najprej s ciljem okrevanja. Fant je bil pogosto bolan in mu je svetoval, naj se ukvarja s športom, da bi okrepil svojo imuniteto.

Sin profesionalca in trenerja je igral tudi nogomet, a se je kmalu osredotočil samo na trening v bazenu. Eugenejev gobec

Ko je bil star deset let, je fant končal v Moskvi, kjer se je začel usposabljati v skupini Gulnara Romanadzeja, vendar se je kmalu preselil k svojemu trenutnemu mentorju, Jevgeniju Mišinu.

Do petnajstega leta se je Zhenya že popolnoma odločil za izbiro svoje najljubše discipline. Najboljše od vsega je, da je plaval na hrbtu in tako zmagal na svojih prvih junior nagradah. Še posebej dobro je prodoliv razdaljo 200 metrov, saj se je ob zelo dobrem začetku razlikoval s hitrostno vzdržljivostjo in je nadomestil izgubljene v zadnjih segmentih.

Leta 2012 je Jevgenij Rylov na 100 in 200 m zlomil nacionalne rekorde juniorjev, leto kasneje pa je zadel vse navijače, osvojil tri zlata na mladinskem prvenstvu kontinenta.

Prve zmage

Do leta 2015 se je Jevgenij Rylov brez bolečin preselil na raven odraslih in tako postal eden najboljših plavalcev v državi. Pri devetnajstih je odšel na prvo svetovno prvenstvo, ki je potekalo v Kazanu, kjer ga je čakal trden in konkurenčen boj s priznanimi voditelji svetovnega hrbta - Mitchom Larkinom, Radoslavom Kavetskim in številnimi Američani. gobci Eugene

Nihče ni vzel resno včerajšnjega udeleženca na mladinskih tekmovanjih, toda Rus je bil dobro pripravljen na turnir. V času turnirja je dobil obliko, izboljšal je rezultate na vsaki stopnji tekmovanja in senzacionalno se uvrstil v osem finalistov.

V finalu je bil določen glavni favorit, ki je postal Australian Mitch Larkin. Postal je svetovni prvak, ki je polno sekundo premagal srebrno medaljo. Vendar se je za drugo mesto razvila ostra bitka, v kateri je lahko sodeloval Jevgenij Rylov.

Tradicionalno ni uspel prvi segment, saj je stavil na hitri cilj. Vendar pa je relativno neuspešno preživel tretji del 50 metrov, zaradi česar je brezupno za zmagovalcem. Kljub temu se je Jevgenij Rylov do zadnjega trenutka boril za drugo mesto in uspel postati tretji, sčasoma pa je zaostal za srebrno medaljo Kavetskega s simbolično 0,01 sekundo.

Olimpijski podvigi

Za olimpijske igre 2016 je Jevgenij Rylov dosegel odlično obliko in se je bil pripravljen boriti pod enakimi pogoji na najvišjih mestih. Prilagodil je svojo tehniko, dosegel povečanje hitrosti in delal na hitrejšem zagonu.

V Braziliji se je Eugene osredotočil na razdaljo 200 metrov, kjer je imel največje možnosti za uspeh. Pri tem je moral upoštevati moč Mitcha Larkina in ameriškega Ryan Murphyja. Na zadnji dan tekmovanja je ta trio med seboj igral medalje. gobci evgeny plavanje

Ryan Murphy je bil nedosegljiv in daleč pred konkurenco. Kot v Kazanu je Evgeny ponovno izgubil Mitcha Larkina, vendar je po izboljšanju svojega osebnega rekorda zaostal za nasprotnikom, ne za enako kot pred letom, ampak samo z enim dotikom, ki je bil izražen kot neznaten 0,01 sekunde.

Svetovni prvak

Rusko plavalno prvenstvo 2017 je postalo trening za Rylov za svetovno prvenstvo v Budimpešti. Še posebej brez napetosti je posodobil svoje evropske rekorde, osvojil tri zlata na hrbtu 50, 100 in 200 metrov, prav tako pa je uspel v štafeti 4x100 metrov dobro sodelovati v ekipi Moskovske regije. Življenjepis plavalca Evgeni rylov

Še posebej ne skriva svoje ambiciozne naloge, športnik je šel na svetovno prvenstvo vodni športi. Na razdalji 200 metrov je bil za njega najnevarnejši tekmec Ryan Murphy, ki je leto prej postal zmagovalec olimpijskih iger v Riu.

Med dvema zvezdama je plavanje na hrbtu in glavni boj za zlato potekalo. Evgeni Rylov je začel v svojem slogu in se na začetku nekoliko zadrževal. Vendar pa je bil v zadnjem odseku zelo vpleten v boj in osvojil prvo zlato za moško plavalno ekipo od leta 2003.