Biografija švicarskega teniškega igralca Belinde Benchich

18. 5. 2019

Belinda Benchich je znana švicarska teniška igralka, dvakrat zmagovalec serije WTA singla in dva junior Grand Slam turnirja. Nekdanji sedmi lopar na svetu. Članek podrobno opisuje biografijo švicarskega teniškega igralca.

Otroštvo

Mladi športnik je bil rojen 10. marca 1997 v majhnem mestu Flauville. Konec leta 1970 so se starši preselili iz Češkoslovaške v Švico. Oče - nekdanji profesionalni igralec hokeja. Belinda ima brata.

Belinda Benchich

Pri štirih letih je dekle začelo hoditi na trening tenisa. Najprej je bil njen oče glavni pomočnik dekle, vendar se je po 11 letih Belinda preselila v Akademijo Nicky Bollietri. Ko je dopolnila 16 let, je prijatelj svojega očeta, ki je danes vodja teniškega igralca, vložil v začetnika.

Kariera

Belinda je prvič nastopila v profesionalnem tenisu. Pri 13 letih je deklica sodelovala na svojem prvem turnirju, kjer je lahko dosegla finale. Po letu in pol je švicarka osvojila prvi naslov na turnirju v Češki republiki. To je mlademu športniku omogočilo, da je nastopil na turnirju Grand Slam v Franciji. V prvi tekmi je bila Belinda poražena. Na juniorskem Wimbledonu v dvojicah (istega leta) pa sem prišel v finale. Na zadnjem Grand Slam turnirju sezone je mladi športnik prav tako dosegel zadnjo fazo. Naslednje leto je dekle sprejelo, tako da je zmagalo na dveh junior Grand Slam turnirjih naenkrat.

Belinda Benchich fotografija

Po izjemnem uspehu je osebni manager začel iskati teniške igralce, ki bi igrali na odraslih. Do 14. leta starosti je Belinda zmagala na turnirju serije WTA, ko je prejela posebno povabilo. Do konca leta je deklica dosegla svetovno razvrstitev, pri čemer je dobila lestvico 1059.

Leto kasneje je mladi atlet zmagal na dveh trdih naslovih, kar je prineslo 30 tisoč dolarjev denarne nagrade. Leta 2013 je Belinda dosegla le finale na turnirju v Makinohari, kjer je izgubila od kazahstanke Zarine Diyas v dveh setih.

2014 je bila najpomembnejša in najpomembnejša za kariero teniških igralcev. Na US OPEN Grand Slam je Belinda dosegla četrtfinale. Jeseni istega leta v Tianjinu je mladi športnik dosegel prvo finale na turnirju serije WTA, ki je izgubil ameriško Alison Risk. Izjemni rezultati so pomagali 17-letnemu teniškemu igralcu, da je vstopil v TOP 50 svetovno razvrstitev.

Vrhunec kariere za mladega športnika je mogoče šteti za leto 2015. Na Grand Slam turnirju v Franciji je Belinda dosegla drugi krog in na Wimbledonu dosegla četrto. V isti sezoni je teniški igralec štirikrat dosegel finale WTA turnirjev, vendar je le dvakrat zmagal: konec junija v Eastbournu in sredi avgusta v Torontu. Uspeh te sezone je Belindi pomagal, da je bila na koncu sezone na 14. mestu na svetovni lestvici.

Uspešen turnir

Naslednja sezona v njegovi karieri ni bila tako prepričljiva. Na začetku, na Australian Open, je Belinda dosegla četrti krog turnirja. Mesec dni kasneje je mladi teniški igralec izgubil na finalu v Sankt Peterburgu. Švicarski teniški igralec do konca sezone ni imel podobnega uspeha, zato je na lestvici padla na 29. mesto.

V letu 2017 je Belinda nastopala predvsem na ITF turnirjih. Med sezono je teniški igralec osvojil štiri manjše naslove, kar je Belindo še znižalo - 74. mesto na svetovni lestvici.

Leta 2018 je spet začela dosegati dobre rezultate. Na Grand Slam v Franciji in Wimbledonu je mladi športnik dosegel četrti krog. Na turnirjih WTA Belinda ni uspela osvojiti mestnih mest na pomembnih stopnjah in izgubila na začetku.

V svoji karieri v tenisu je Belinda Benchich osvojila le dva WTA naslova. Na Grand Slam turnirjih je športnik kolikor je le mogoče dosegel četrtfinale.

Ocena

Belinda Benchich trenutno zaseda 47. mesto na svetovni lestvici. Najboljši kazalec kariere je bil 2015, ko je mladi teniški igralec sezono zaključil s 14. mestom. V naslednjih sezonah je dekle padlo le na lestvici.

Slika Belinde Benchich na turnirju Grand Slam v Avstraliji je predstavljena spodaj.