Biografija nemške teniške igralke Angelice Kerber

23. 3. 2019

Angelica Kerber je znana nemška teniška igralka. V preteklosti je bil prvi svetovni reket, zmagovalec treh Grand Slam turnirjev, stalni član nemške reprezentance v Davisovem pokalu.

Podrobno preučite biografijo Angelice Kerber.

Otroštvo

Nemški teniški igralec se je pojavil v luči 18. januarja 1988 v veličastnem mestu Bremen. Starši dekleta so imeli poljske korenine. Že v otroštvu sta bila oče in mati vir motivacije za deklico in v vseh pogledih pomagala pri njihovih prizadevanjih. Foto Angelica Kerber si lahko ogledate v članku.

Angelica Kerber fotografija

Že pri treh letih je dekle začelo razumeti osnove tenisa. In moja mama je postala glavni asistent in osebni vodja. Domači ljudje so postali podpora in pomočniki v prizadevanjih za mladega teniškega igralca.

Mladostna kariera

Celotna kariera nemškega teniškega igralca je polna miru in zaupanja. Angelica na primer ni bila nikoli osumljena, da bi se držala prirejanja tekem, ni se obnašala nepristojno na sodišču. Bilo je mirno, da je nemški teniški igralec od drugih športnikov.

kerber angelica tenis

Prvi uspehi v poklicni karieri so se zgodili pri 13 letih, ko je deklica osvojila poljski turnir med svojimi sodobniki. Po nekaj letih je uspela osvojiti naslov v Nemčiji, ki jo je tudi branila naslednje leto. Na mladinski ravni Angelica ni pokazala izjemnih rezultatov, pojavila se je samo v prvih sto najboljših mladih teniških igralcev in dvakrat dosegla četrtfinalne faze junior grand slam turnirjev.

Kariera pri odraslem tenisu

Prvi nastop v odraslem tenisu, ki se je odvijal leta 2003, je v starosti 15 let sodeloval pri kvalifikacijah turnirja v Berlinu. V prvi tekmi je nemški teniški igralec uspel premagati slavno francosko Marion Bartoli, ki je takrat zasedla 61. lestvico. Vendar pa je bila v drugi kvalifikacijski tekmi poražena in ni mogla priti v glavno žrebanje turnirja. V naslednjem odraslem turnirju je Angelica uspela prebroditi glavno žrebanje turnirja v Lihtenštajnu. Oktobra 2003 je dosegla četrtfinale na turnirju na Portugalskem.

Angelica Kerber

Sredi februarja naslednjega leta je mladi teniški igralec dosegel prvo finale v odraslem tenisu. Že novembra je Angelica uspela osvojiti prvi naslov.

V začetku leta 2006 je deklica naredila kratko pot v svoji karieri. Nemški teniški igralec je po premoru dvakrat dosegel polfinale v naslednjih dveh turnirjih.

Sredi leta 2012 na Grand Slam turnirju v Franciji je mladi teniški igralec uspel pokazati dober rezultat, ki je dosegel četrtfinalno fazo. Presenetljivo je, da tla niso teniški igralci, vendar to ni preprečilo Nemki, da bi dosegla pomemben uspeh na Grand Slamu v Franciji leta 2018. Prav tako je lahko dosegla četrtfinalno stopnjo, izgubila je od Romunije Simone Halep v treh sklopih.

Leto 2016 za nemškega teniškega igralca je postalo najpomembnejše v njegovi karieri. Na prvem turnirju nove sezone je Angelica prišla do finala turnirja v Brisbaneju. Že na turnirju Grand Slam v Avstraliji se je nemški teniški igralec uspel izogniti izpustu v prvem krogu, saj je igral tekmo v boju proti japonskemu Misakiju Doi. Naslednje tekme na turnirju so nemški šli tiho, prišli so do zadnjega dela, kjer se je srečala z Američanko Sereno Williams. Vendar pa je Angelica v težkem dvoboju dobila prednost, ko je v treh serijah premagala izkušenega ameriškega nasprotnika in prvič v svoji karieri osvojila Grand Slam turnir. Po zmagi v Avstraliji na lestvici Angelica Kerber je dosegla drugo vrstico.

Angelique Kerber osebno življenje

V naslednjih turnirjih je nemški teniški igralec začel banalen upad. Uspeh je prišel na Grand Slam turnirju v Franciji, kjer je Nemka v polfinalni tekmi uspela premagati Sirenino starejšo sestro Venus Williams v treh setih. V finalu pa je nemška teniška igralka pretepla mlajša sestra.

Jeseni istega leta, na Grand Slam v Ameriki, je Kerber ponovno dosegel finale in premagal češko teniško igralko Caroline Plishkova v treh setih v finalu. To je bila zmaga na US Open-u, ki je lahko pomagala nemškemu teniškemu igralcu, da vodi svetovno lestvico in odide na finalni turnir v Singapurju.

Tako je Angelica Kerber leta 2016 postala najboljši teniški igralec in prejela tudi častni naziv najboljšega športnika leta v Nemčiji.

Leto 2017 v karieri nemškega teniškega igralca je bilo grozno. Po prvem turnirju je Nemka izgubila prvo lestvico ocene. Za celotno sezono je v prvem krogu Grand Slam turnirja dvakrat izgubila in enkrat dosegla finale manjšega turnirja v Mehiki. Po rezultatih te sezone se je Nemec odločil zamenjati trenerja.

kerber angelica rating

Letošnje leto je bilo za nemškega teniškega igralca bolj produktivno kot leta 2017. Kerber je že na začetku sezone zmagal na turnirju v Sydneyju in na turnirju Grand Slam v Avstraliji dosegel polfinale. Posebni uspeh je prišel na Wimbledon, kjer je nemški teniški igralec ponovno premagal Američanko Sereno Williams v dveh serijah in dosegel tretjo zmago na Grand Slam turnirju. Zmaga na Wimbledonu je tekmovalcu omogočila vstopnico za finalni turnir v Singapurju ob koncu sezone.

Ocena

Leta 2012 je nemški teniški igralec zmagal na prvih desetih mestih. Že v letu 2016 je Angelica uspela prevzeti prvo linijo, vendar je že na začetku naslednjega leta padla na drugo.

Dosežki in nagrade

V svoji dolgi karieri je Angelica trikrat zmagala na Grand Slam turnirjih in osvojila 12-kratni turnir WTA. Tudi Nemka je srebrna medalja olimpijskih iger v Riu.