Anastasia Kuzmina: biografija, športna karijera, nagrade, družinsko in osebno življenje, fotografija

18. 5. 2019

Kuzmina Anastasia Vladimirovna se je rodila 28. avgusta 1984 v mestu Tyumen, Rusija. Slavni športnik je star 34 let, višina - 180 cm, trikratna olimpijska prvakinja in najboljša biatlonka. Zakonski stan - poročen, ima dva otroka: sin Elisha in hči Olivia.

Anastasia Kuzmina: fotografija in biografija

Slavni športnik je po vsem svetu znan po svojih zmagah v smeri biatlona. Anastasia je sprva igrala za rusko reprezentanco in že tam je pokazala odlične rezultate. Ko se je preselila na Slovaško, je dekle trikrat zmagovalo na olimpijskih igrah in dvakrat osvojilo prva mesta na evropskem prvenstvu. Do konca leta 2010 so novinarji predstavili športno definicijo Anastazije Kuzmina »Najboljši športnik na Slovaškem«.

Otroštvo

Anastazija se je rodila v Tjumenu in tam je začela športno kariero. Oče Anastazije Kuzmine je Vladimir Ivanovič Šipulin in mati Alla Abushaevna. Nastyini starši so mojstri športa v biatlonu in tekaških tekmah. Tri leta kasneje so se dvojčki rodili v športni družini - Anastasia Kuzmina, sestra Anna in brat Anton. Slednji je tudi znan športnik v tej družini. Anton Shipulin - olimpijski prvak in največje upanje Rusije v biatlonu.

Anton Shipulin in Anastasia Kuzmina

Mala Nastyina športna kariera so določili njeni starši. Sprva se je dekle ukvarjalo z več športi. Na primer, oče in mati Nastya sta svoji hčerki dala smučanje, nato pa je slavni športnik začel vaditi umetnostno drsanje in karate. Toda na določeni točki je bilo treba izbrati eno stvar, Anastasia Kuzmina pa je opozorila na smučarsko dirko.

Sestra, brat in Anastasia

Mala Nastya je trenirala pod vodstvom izkušenega inštruktorja Nadezhda Dmitrievna Kovrizhnykh. Zaradi tega je osvojila več kot eno tekmovanje za najmlajše. Vendar pa je Anastasia čez nekaj časa prešla v reprezentanco in prišla do drugega trenerja.

Mladi

Anastasia Kuzmina je prišla v biatlon v mladosti, ko je bila stara petnajst let. V tem obdobju je razširila svojo športno banko s številnimi medaljami na različnih tekmovanjih in mednarodnih prvenstvih. Glavni dogodek za Anastazijo Kuzmino je bila udeležba na UChM v Italiji, mestu Ridnau, ki je potekal v letih 2001-2002. Tam je Anastasia osvojila drugo častno mesto na ekipni štafeti.

Anastasia Kuzmina je pridobila visoko izobrazbo na neosnovni univerzi. To je bil Tyumen Law Institute na Ministrstvu za notranje zadeve Rusije.

Športna kariera

Pravo delo športnika se je začelo leta 2005, ko je njena višina dosegla 150 cm, njena teža - 68 kg. Anastasia Kuzmina je v rusko državno reprezentanco in več let predstavljala le to državo. Prvo tekmovanje za deklico je bil turnir v Oberhofu. Vsi tekmovalci so tekmovali za svetovni pokal. Anastasia Kuzmina je osvojila 63. mesto.

Anastasia Kuzmina

V letih 2006–2007 Nastya rezultati so postali boljši in v eni od dirk je dobila trinajsto mesto. Poleg tega je tako slavna olimpijska prvakinja Galina Kukleva takrat končala svojo športno kariero. Na eni od slovesnih srečanj je dala puško, ki ji je, kot je zagotovila Galina, prinesla srečo v športu, Anastasia Kuzmina.

Selitev in nadaljevanje kariere

Leta 2008 se je slavni športnik zaradi osebnih okoliščin preselil na Slovaško. Ampak ni ustavila biatlona in odšla v državno ekipo te države. Tu je tudi deklica razlikovala njene predstave. Prvo tekmovanje na Slovaškem za Anastazijo je bil IBU pokal, ki je potekal v italijanskem mestu Martello. Anastasia Kuzmina je po rojstvu svojega prvega otroka naredila kratek premor v svoji karieri.

Kuzmina Anastasia Biatlon

Po tem času se je Anastasia odločila sodelovati na svetovnem prvenstvu v Pieng Changu. V tem tekmovanju je tekmovalec zavzel drugo mesto po ruski Olgi Zaitsevi. Z zadnjo Anastazijo, ki je nastopala v isti ekipi.

Malo kasneje je Anastasia Kuzmina osvojila vredno mesto na svetovnem prvenstvu in prejela srebrno medaljo. Potem se je tekmovalec udeležil dveh turnirjev evropskega prvenstva v ruski Ufa. In prav tu je namensko dekle osvojilo prvo mesto. Po določenem času je osvojila svetovni pokal v Avstriji in osvojila zlato medaljo.

Poleg vseh dosežkov v športni karieri Anastasia Kuzmina meni, da je najpomembnejše - zlato olimpijskih iger. Njena prva zmaga na tem tekmovanju je potekala v Vancouvru leta 2010. Potem, štiri leta kasneje, je ponovno prejela prvo mesto v Sočiju.

Ampak ne brez poškodb. Med zmagami je Anastasia Kuzmina prejela resno poškodbo roke. V zvezi s tem je morala zavrniti sodelovanje na tekmovanjih na svetovnem prvenstvu v Oberhofu in Ruhpoldingu. Kljub vsem težavam je slavni biatlonac odločil, da je to nekakšna spodbuda za trdo usposabljanje za naslednje olimpijske igre.

Po zgoraj navedenih tekmovanjih je Kuzmina dve leti zapustil šport iz družinskih razlogov. In malo ljudi je pričakovalo, da se bo športnik lahko vrnil v svojo kariero. Anastasia Kuzmina je vse presenetila in se konec leta 2016 vrnila v ekipo. Ker ni imel časa, da bi se počutil udobno, je slavni biatlonac takoj udaril šest najmočnejših športnikov v svoji državi.

Osebno življenje

V aktivnem športnem življenju Anastazije se je zgodil prijeten dogodek. Leta 2007 se je Kuzmina poročil. Zakonec slavnega športnika se je izkazal za izraelskega smučarja Daniela Kuzmina. S svojim možem se je Anastasia srečala na naslednjem tekmovanju v Avstriji, mestu Ramsau.

Daniel Kuzmin in Anastasia Kuzmina

Treba je omeniti, da se je športnik odločil spremeniti svoje ime Shipulin v Kuzmino. In pod njo je postala mlada ženska. Nato je Anastasia v življenju sprejela najresnejšo odločitev - preselila se je v državo, kjer je njen mož, Slovaška, živela dvanajst let. Tudi slavni biatlonček je prenehal igrati za rusko reprezentanco in se preselil v ekipo druge države.

Družina Anastazije Kuzmine

Sprva je mlada ženska sprejela takšno odločitev zaradi rojstva svojega sina Elizeja. Kot je bilo že omenjeno, je športnik nadaljeval svojo kariero. In potem je imela Anastasia Kuzmina pomembno izbiro: ostati s svojim možem in sodelovati na tekmovanjih za Slovaško ali oditi k svojemu domu. Nedvomno je Kuzmina izbrala družino in živela v mestu Banska Bystrica s svojim možem Danielom. Tam je začela in trenirala. Hčerka Anastasia Kuzmina Olivia se je rodila že leta 2015.

Hobi

Kljub svoji športni karieri je Anastasia Kuzmina pridobila še druge konje. Na primer, kuhanje. Rad pripravlja in izumlja nove okusne jedi za svoje ljubljene. Poleg tega Anastasia rad posluša sodobno glasbo. Zahvaljujoč njenim športnim treningom z velikim veseljem. Včasih Anastasia Kuzmina razmišlja o tem, da bi odkrila sam cvetličarno, kjer je lahko ustvarila čudovite cvetlične aranžmaje.

Slavni biatlon in njen brat Anton Shipulin aktivno pomagata dobrodelnim ustanovam. Skupaj s svojim zakoncem, kolikor je le mogoče, obišče bolne otroke v bolnišnici Roosevelt na Slovaškem in poskuša zagotoviti potrebno pomoč in darila.

Anastasia Kuzmina zdaj

V letu 2016-2017 je slavni športnik igral za svojo državo v naslednji sezoni in v skupnem seštevku prejel 40. mesto in 176 točk. Anastasia se je odločila, da se tam ne bo ustavila in izboljšala svojo profesionalno obliko. Začel Kuzmina s pomladjo usposabljanja, kjer je šla na progi v norveški Shusheene. Poleti približno tri tedne je slavni biatlonac na Novi Zelandiji pridobil športne izkušnje. In jeseni je Anastasia Kuzmina sodelovala na IBU pokalu v Švici.

športnik Anastasia

V naslednjih sezonah na svetovnih prvenstvih je profesionalni športnik prejel dve srebrni in dve zlati medalji. Ta dogodek je potekal v Annecyju in Hochfilznu. Tam je Anastasia Kuzmina osvojila častno mesto v skupnem seštevku.

Omeniti je treba, da slavni biatlon v Instagramu nima socialne strani. Toda njeni navijači so se odločili, da bodo ustvarili skupnost "Vkontakte", ki bo posvečena vsem dosežkom profesionalnega športnika.