Alexey Berezutsky: biografija, dosežki

14. 4. 2019

Alexey Berezutsky je slavni ruski nogometni branilec. Državni igralec. Večkratni zmagovalec prvenstva in Super Bowl države.

Med vaterpolom in košarko

Alexey Berezutsky

Alexey Berezutsky se je rodil leta 1982 v Moskvi. Ima brata dvojčka, ki je starejši od njega, za 20 minut. Je tudi profesionalni nogometaš. Zdaj so skupaj Klub CSKA in rusko državno ekipo.

Njihova mati je delala kot računovodja, njen oče - učitelj telesne vzgoje, zato so imeli ljubezen do športa že od otroštva. V mladinski šoli so vzporedno z nogometom vadili vaterpolo. Ampak kot rezultat, je izbira v korist šole nogometa "Change". Njihov prvi trener je bil Vladimir Lopatin.

Alexey, skupaj s svojim bratom, se je od svojih vrstnikov že razlikoval z visoko rastjo, disciplino in odličnimi fizičnimi podatki. V starosti 15 let je njihova ekipa odletela iz najvišje divizije prvenstva mladinskih šol. Bratje so resno razmišljali, da bi se povezali z nogometom in prešli na košarko. Vladimir Kobzev, bivši Avtozavodtsev, jih je pravočasno povabil v ekipo Torpedo-ZIL. Kmalu jih je v igro za glavno ekipo pričel znani trener Boris Ignatiev.

Prvi nastop v poklicnih športih

Alexey Berezutsky fotografija

V profesionalni ekipi je Aleksej Berezutski debitiral leta 2000. Imel je 18 let. V prvi ligi je na tekmi proti lokalnemu "Tomu" odšel v "Torpedo-ZIL" v Tomsk. Berezutsky je igral v začetni postavi. Vremenske razmere so bile popolnoma brez nogometa - 7 stopinj zmrzali. Rezultat je bila, da se je igra končala z 0: 0. Po še eni tekmi za Torpedo, je Berezutsky na posojilo v Novorossiysk "Chernomorets", ki govori v velikih ligah.

V eliti ruskega nogometa je Alexei Berezutsky debitiral marca 2001. Kot nadomestek je prišel na tekmo proti Spartaku iz Moskve. Na koncu je »rdeča in bela« zmagala z zmago 2: 1.

Kmalu v igri proti Rostselmashu je Berezutsky dosegel svoj prvi gol v velikih ligah. S svojo natančno stavko na začetku drugega polčasa je Černomorec rešil poraz (1: 1). Skupno je v ekipi Novorossiysk igral 14 tekem.

Ob koncu sezone so »Chernomorets« zavzeli zadnje mesto in odleteli v prvo ligo.

V CSKA

Alexey Berezutsky fotografija z ženo

V CSKA je svoj prvi nastop v maju 2002, Aleksej Berezutsky. Biografija športnika v tistem času je bila popolnoma povezana z nogometom. Obrambni igralec je vstopil na igrišče v dvoboju proti glavnemu mestu "Torpedo". Sprva je bila konkurenca na njegovem položaju visoka. Berezutsky je tekmoval s Šemberasom, Evsikovim in Daevom, vendar je na koncu uspel osvojiti mesto v začetni postavi.

Že leta 2003 je igral na vseh tekmah prvenstva že od prvih minut, prvič pa je osvojil zlato medaljo državnega prvenstva.

Z CSKA do danes je povezana z njegovo biografijo. Berezutsky Alexey, čigar fotografija redno doseže strani športnih časopisov, je s klubom osvojila šest ruskih prvenstev, petkrat srebrno medaljo in še dvakrat bronasto medaljo. 7-krat osvojil državni pokal, šestkrat postal lastnik super skledo.

Skupaj je "vojska" preživela 317 tekem, v katerih je dosegel 6 golov.

Pokal UEFA

Biografija Alekseja Berezutskega

Alexey Berezutsky je tudi uspešno nastopil na evropski areni. Foto branilec nenehno pade v poročila CSKA v Evropi. Najbolj uspešna je bila sezona 2004/2005.

CSKA je začel igrati v Ligi prvakov. V drugem kvalifikacijskem krogu je Azerbajdžan izsilil Neftchi (0: 0, 2: 0), v tretjem pa škotski Glasgow Rangers (2: 1, 1: 1). V skupinski fazi je bil ruski klub v isti skupini kot angleški Chelsea, portugalski Porto in francoski PSG. Po ničelnem žrebanju na Portugalskem in domači zmagi nad Francozi (2-0) je ekipa Berezutskega imela vse možnosti za nadaljevanje boja.

Stanje se je spremenilo z dvema porazoma iz Chelsea (0: 2 in 0: 1). Po tem je »CSKA« doma izgubil »Porto«. V zadnjem krogu so morali premagati PSG in upati, da bodo Portugalci izgubili točke v tekmi z Britanci, ki so si že zagotovili prvo mesto. CSKA se je spopadel z nalogo - Semak je izdelal hat-trick, s katerim je Moskovčane zmagal v Parizu 3: 1. Porto pa je zmagal s Chelsea 5 minut pred končnim žvižgom. CSKA je osvojila tretje mesto v skupini, nadaljevala z igranjem v Ligi Evrope.

"CSKA" je takoj prišel v 1/16 finala v portugalski "Benfici" (2: 0, 1: 1), nato pa je mimo beograjskega "Partizana" (1: 1, 2: 0) in francoskega "Auxerra" (4: 0, 0: 2).

V polfinalu so Rusi izenačili italijansko »Parmo« 0: 0, doma pa so s 3: 0 premagali nasprotnika. Tako je bil CSKA v finalu z lizbonsko »Sporting«. Po prvem polčasu je "CSKA" izgubil 0: 1. Prelomnica je nastopila 56 minut, ko je Aleksej Berezutski izenačil. Potem sta Zhirkov in Vagner Love končala zadevo. Uspešna 3: 1. CSKA je zmagovalec pokala UEFA.

V ruski reprezentanci

V ruski reprezentanci Berezutsky govori od leta 2003. Na vrhuncu svojega uspeha je končal na Evropskem prvenstvu 2008 v Avstriji in Švici.

Ruska reprezentanca je čudežno udarila na evropsko prvenstvo, ki je prišlo na evro z drugega mesta, samo zaradi domačega poraza v zadnjem krogu angleščine.

Na evru so bili nasprotniki Rusov španci, Švedi in Grki. V prvem dvoboju je ekipa Berezutskega utrpela poraz nad Španijo 1: 4. Vendar sem po dveh zmagah nad Grčijo (1: 0) in Švedsko (2: 0) vstopil v končnico z drugega mesta.

Odlična je bila četrtfinalna tekma. Račun na začetku druge polovice je odprl Pavlyuchenko. 5 minut pred končnim žvižganjem je Nizozemka Van Nisterlo rešila poraz. Zmagovalec je bil določen v podaljšku. Torbinsky in Arshavin sta Rusijo pripeljala do polfinala.

V boju za dosego odločilnega kroga evra so Rusi ponovno izgubili špance (0: 3) in tako osvojili bronaste medalje.

Osebno življenje

Biografija Alexei Berezutsky fotografija

Alexey Berezutsky, katerega fotografija z ženo se redno pojavlja v športnih publikacijah, je vezana že več kot 10 let. Njegovo drago ime je Jamil. Imajo hčerko in sina.