Alexander Zverev: biografija in kariera

18. 5. 2019

Zverev Alexander Aleksandrovich - priljubljen nemški teniški igralec. Ima ruske korenine. Zmagovalec desetih naslovov ATP, zmagovalec Grand Slam turnirja mladih in finalni turnir v Londonu leta 2018.

Razmislite o biografiji Aleksandra Zvereva.

Predstave na US OPEN

Otroštvo

Fant se je pojavil v družini ruskih priseljencev. Rojen v Hamburgu. Oče v preteklosti profesionalni teniški igralec, ki je zastopal ZSSR. Po rojstvu Misha (Sašin starejši brat) se je družina preselila v Nemčijo. Oba sinova sta sledila očetu in postala profesionalna teniška igralka. V tenisu je Alexander Zverev začel hitro pokazati svoj talent.

Mladinska kariera

Že od začetka svoje kariere je Sasha postal znan v svojem domačem kraju, ker je bil prepoznan kot Mišin mlajši brat. Po nekaj časa je fant začel upravičevati ime zaradi odličnih nastopov na igriščih.

Prvi resni uspeh je prišel leta 2013. V starosti 16 let je Sasha prišel do končne faze turnirja junior Grand Slam v Franciji. Zaradi neprijetne obloge (primer) je Sasha zamenjal profil Garin v dveh sklopih. Naslednjo sezono je fant dosegel velik uspeh na svoji najljubši trdi platnici, zmagal je na junior Grand Slam turnirju v Avstraliji. Sasha je svojemu nasprotniku dala le tri tekme za dva seta. Zmaga v Avstraliji je omogočila športniku, da postane prvi reket med mladimi. Na prihajajočih mladinskih turnirjih je Grand Slam zavrnil tekmovanje, saj se je popolnoma preusmeril na odrasli tenis.

Alexander Zverev

Predstave na izzivnikih

Prvo leto, ko se je Sasha poskušal pokazati na sodiščih, mu ni bilo usojeno doseči veliko uspeha. Prvo pomembno tekmovanje je bil domači turnir v Brunswicku, kjer je Nemec v finalu prelomil upor francoskega Mathieuja.

Naslednjo sezono, Alexander ni upočasnil in zmagal na drugem glinenskem turnirju v Heilbronnu. Zmaga je športniku omogočila prvi nastop na prvih sto svetovnih lestvicah. Ob koncu sezone je Sasha zavzela 83 mesto.

Predstave na ATP turnirjih

V letu 2016 se je nemški teniški igralec osredotočil na turnirje ATP serije. V prvi sezoni je Sasha glasno napovedal sebe, ko je v treh serijah v domačem ruskem turnirju Stan Wawrinka premagal. Tudi odlični nastopi na tekmovanjih so omogočili Nemčiji, da se povzpne na 24. linijo ocene.

Naslednji dve sezoni v karieri mladega športnika sta postali najbolj uspešni. Za leto 2017 je Sasha osvojila pet turnirjev iz serije ATP, od katerih so tri padle na njegovo najljubšo. Tudi Nemec je bil zadovoljen z nastopi na Grand Slamu. V Avstraliji je Alexander prišel v tretji krog, na Wimbledonu pa na četrti krog. Ob koncu sezone se je Sasha pomaknil v deset najboljših teniških igralcev na svetu, na četrtem mestu. V začetku novembra istega leta se je Nemec povzpel na najvišjo črto v svoji karieri - tretji.

Nemški teniški igralec

Začetek sezone 2018 je bil zmečkan. Na turnirju Grand Slam v Avstraliji je Nemec prišel v tretji krog. Prvi uspehi so bili doseženi v začetku maja, ko so osvojili dva naslova: v Münchnu in Madridu. Poleti, na Grand Slam turnirju v Franciji, je Sasha prišel do četrtfinala, kar je najboljši rezultat v nastopih na Grand Slam turnirjih. Konec poletja je osvojil še eno trofejo. Na turnirju v Washingtonu je bil avstralski de Minaur poražen v dveh serijah. Odlični nastopi v sezoni so pomagali nemškemu teniškemu igralcu, da se je uvrstil na finalni turnir, ki je potekal v Londonu.

V tenisu je Alexander Zverev za svojo starost dosegel izjemen uspeh. Do 21. leta je Nemec zmagal na desetih ATP turnirjih in samozavestno potekal v prvih desetih svetovnih lestvicah.

Uspešen turnir

Uspešnost na finalnem turnirju

V letu 2018 se je nemški teniški igralec kvalificiral za finalni turnir v Londonu. Sašo je brez težav prešla skupinsko fazo turnirja in premagala Marina Čilić in John Isner. Edini poraz je bil v dvoboju proti prvemu svetovnemu loparju - Novaku Đokoviću. V polfinalni tekmi s tekmeci je bil izjemen Roger Federer, ki je bil najljubši par. Vendar pa je nemški teniški igralec uspel prekiniti upor in samozavestno premagati Švice v dveh serijah. V finalu finala finala je bil Novak Đoković, ki je Sašo premagal pred nekaj dnevi v skupinski fazi. Vendar pa je Nemec uspel presenetiti mnoge in z lahkoto v dveh tekmah premagati prvi svetovni lopar, ki je osvojil dolgo pričakovano trofejo. Zmagovalni turnir je Alexanderu omogočil, da je uspešno zaključil sezono in se povzpel na četrto mesto na lestvici.