Alexander Sukhorukov - strokovni plavalec

14. 4. 2019

Alexander Sukhorukov - profesionalni plavalec, ki je v svoji karieri sodeloval na olimpijskih igrah in svetovnih prvenstvih. Od neznanega športnika iz Uhte je prišel daleč od svetovne športne zvezde.

Začetek športne poti

Alexander Sukhorukov se je rodil 22. februarja 1988 v mestu Uhta. Njegova mati ga je od otroštva naučila vode. Zahvaljujoč njej je Sukhorukov toliko ljubil vodo. Mati je delala z otroki v mestnem bazenu Uhta. Od zgodnjega otroštva je fant začel obiskovati športne klube in sanjal, da bo v prihodnosti postal znan športni športnik. Nekoč se je odločil, da se bo preizkusil v plavanju in ga resno prenašal.

Prvo zmago v tem športu je dobil v starosti 5 let. Na 25-metrski rele mladi Alexander ni bil enak. Po tej zmagi je končno opustil boj in odplaval. Ta plavalec je delal z odličnim trenerjem plavanja Fedorov.

V šoli se je Alexander dobro učil. Zaradi dobrega spomina se je v kratkem času lahko naučil lekcij in se odpravil na trening. Po določenem času je Alexander Sukhorukov postal najbolj usposobljen plavalec v svoji šoli. Njegov talent so opazili številni strokovnjaki v tem športu. Na vseh tekmovanjih za mladino je Alexander zasedel nagrade.

Športnik ima odličen sprintski kreten, zato plava na kratkih razdaljah. Ob 13. letu je ta obetajoči plavalec dobil prvo mesto in postal kandidat za mojster športa. Alexander Sukhorukov

Poklicna poklicna pot

Leta 2004 je Alexander Sukhorukov postal član nacionalne plavalne ekipe. Po tem dogodku je začel svoje dolgo in uspešno potovanje na mednarodnih turnirjih. Toda Alexander je potreboval čas, da je dosegel svetovno raven. Šele leta 2008 je izvedel, kaj slava in ljubezen oboževalcev. Letos je sodeloval na evropskem prvenstvu. Tam je osvojil srebro. Na svetovnem prvenstvu je osvojil zlato medaljo v štafeti 4X100.

Sukhorukov je bil pomemben član plavalne ekipe na olimpijskih igrah v Pekingu. V štafeti 4X200 je bila naša ekipa blizu zlatih medalj, vendar je na koncu izgubila zmago in postala srebrna medalja. Margarita Mamun in Alexander Sukhorukov

Uspeh na mednarodnih turnirjih v letu 2010

Alexander Nikolaevich Sukhorukov je leta 2010 kot del reprezentance osvojil zlato medaljo na Evropskem prvenstvu. Naša ekipa na dirkah 4x100 m, 4x200 m freestyle ni imela tekmovalcev.

Po tem uspehu je Alexander odšel na svetovni pokal, ki je potekal v Dubaju. Tukaj je naša ekipa znova osvojila zlato medaljo v štafeti 4x200 m, samozavestno prehitevala vse znane tekmovalce. Poleg tega je ruska ekipa postavila svetovni rekord.

S sodelovanjem na ruskih tekmovanjih je Sukhorukov trikrat postavil nacionalni rekord in 5-krat postal prvak domačega turnirja. Ta plavalec je osvojil mestno prvenstvo 21-krat. Alexander Nikolaevich Sukhorukov

Osebno življenje

O osebnem življenju Aleksandra Suhorukova ni bilo znano do leta 2013. Letos se je ta legendarni ruski plavalec srečal z manj znano gimnastiko Margarito Mamun. Po srečanju z Margarito Mamun in Alexandrom Sukhorukovom sta poskušala preživeti čas med seboj, kolikor je mogoče v intervalih med tekmovanji.

Skupaj preživljajo počitnice in vzdržujejo telesno pripravljenost. Po triletni romantici je Sukhorukov Mamuna ponudil na olimpijski bal. Margarita Mamun in Alexander Sukhorukov sta trenutno ena izmed najbolj priljubljenih parov v športu. Ljubitelji iz vsega sveta gledajo na odnose teh priljubljenih športnikov in močno podpirajo njihove priljubljene. biografija Aleksandra Sukhorukova

Nagrade športnikov

Za veliko število zmag na mednarodnih prestižnih turnirjih je Alexander Sukhorukov prejel naziv častni mojster športa Rusije. Po uspehu na olimpijskih igrah v Pekingu je športnik prejel Red za zasluge domovine Na koncu univerzijade v Kazanu je Alexander prejel častno diplomo predsednika države, na tej univerzijadi pa je osvojil zlato v dveh štafetah.

Slavni plavalec ima zelo pomembno biografijo. Alexander Sukhorukov je že dolgo pot na svetovni ravni. Zdaj je eden najvidnejših ruskih plavalcev v zgodovini. Na domu je Alexander Sukhorukov prava legenda. Mladi športniki ga vedno zgledajo kot zgled.